Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor jogosítvány kategória...

Motor jogosítvány kategória eligazítás (? )

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz , és még nagyon fiatal vagyok a jogosítvány megvalósításához, de nagyon elszánt vagyok , és vonzz a motorozás. A kérdésem az lenne , hogy melyik az a motor jogosítvány kategória amivel vezethetnek 800 cm3 motort? Mik a feltételei ? És körülbelül mennyibe kerulne mindennel egyutt ( csak egy behatározó összegre vagyok kíváncsi.) És csak kíváncsiságból :mennyibe kerül ez a motor: Triumph Thruxton? (google barátod stb nem kell.koszi)

Előre is köszönöm!



2013. jún. 29. 23:55
 1/4 anonim válasza:
0%

A2 kategoria

csak a 24. életévét betöltők szerezhetnek jogosítványt

2013. jún. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

800cc-s motort A korlátlannal vezethetsz, ha jól tudom. Tehát vagy 24 évesen teheted le, vagy 2 év A2 gyakorlat után. Kivéve, ha az adott példány <35Kw-os. Bár erősen kétlem.


Ez a Triumph ahogy nézem 2-3 millió körül mozog kereskedőknél. Nem olcsó játék.:)


Előtte meg kéne valamin tanulni motorozni, ugyanis ezt a vasat nem ajánlom, hogy összetört, a pénztárcád nagyon megbánná.:)


A jogsi árát sajnos nem tudom, iskola válogatja.

2013. jún. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

No, akkor _közúton_ vagy A2, vagy A-korlátlan jogsi kell hozzá (A-korlátlannal biztos vezetheted, A2-vel akkor, ha a teljesítménye 35kW alatt van, és nem éri el a 0,2kW/kg teljesítmény/súly arányt a géped. 800-as vasnál a 35kW igencsak zsenge, nem tartom reálisnak).


A2 esetében leghamarabb 18 éves korban mehetsz gyakorlati vizsgára, A-korlátlan esetén 20 évesen (ha van 2 éves érvényes jogsid), ill. 24 évesen (ha nincs jogsid). (A felelősség miatt ezt az iskolák úgy kommunikálják, hogy az adott életkor betöltése után kezdheted a forgalmi oktatást).

A jogsi feltétele A-korlátlan esetében kresz-vizsga, elsősegély-vizsga, orvosi alkalmassági, valamint 27 óra (10 rutin, 16 forgalom + 1 vizsga). A2 esetében ez "csak" 17 óra (6+10+1).


A bekerülési költsége jórészt rajtad múlik. A vizsgadíjak szabottak, a tandíj az iskola döntése, de 100-140e között általában megoldható, ha nem vagy ügyetlen. Rutin- és forgalmi oktatáson is kötelező már a "teljes" motoros öltözet (nem elég már a zárt ruha, protektoros nadrág és kabát, sisak, protektoros kesztyű, magas szárú csizma kötelező), ez alsó közepes cuccokból egy másik százas.


A triumph thruxton (2012-es) újonnan $8000 USD, használtan 5500 EUR környékéről indul a mobile.de-n. (és igen, gugli a barátod, keresd ki magadnak a preferenciáid alapján ahelyett, hogy dirigálsz a válaszolóknak... )

2013. jún. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jún. 30. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!