Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » DILEMMA: Skoda Felicia 1.3...

DILEMMA: Skoda Felicia 1.3 MPI vagy Peugeot 206 1.4 HDI?

Figyelt kérdés

Koltsegvetes 600 korul lenne.

pro kontra a Felicia olcsobb, igy bosegesen jutna penz a karbantartasra, alkatreszek hihetetlenul olcsok es szinte soha nem hibasodik meg, viszont lassu, es varosban magas a fogyasztasa.

206 dragabb, a megvetele utan nem sok jutna az esetleges javitasokra, raadasul francia, problemas, de legalabb hasznalhato sebessege van es hihetetlen jo a fogyasztasa.

Ti hogy dontenetek? Van amit esetleg kihagytam? :) Korban mindketto hasonlo lenne 2000-2003 kozottit vennek


2013. júl. 2. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
nem sokkal drágább a 206 fenntartása. de ha a Pug-ot választod mindenképp nézesd át tüzetesen! és ha lehet a Pug-ból 2001 előttit vegyél.
2013. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismét a nagy "francia" dilemma. Én mióta megvettem a 206-ost 40 ezer km-t mentem vele, és a 3 év alatt egyetlen egyszer hagytam ott 5000 ft-ot a szervizben egy stabilizátor rúd csere miatt. Ezen kívül, csak kötelező olajcsere kell neki, és csak megy, megy, és megy. És ne felejtsük el, hogy mindezt 12 év szolgálat után teszi. Én csak ajánlani tudom.
2013. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kettő közül Peugeot-t vegyed,de ha olcsón akarod fenntartani akkor benzinmotorral.
2013. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1.4 HDI jó motor, nem kell félni tőle.

Felicia belülről egy undorító szürkeség, mint a Skodák, VWk általában. Peugeot venném.

2013. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért jó nagy szakadék van a két kocsi között a Peugeot javára. Mondjuk az tény hogy ha befigyel egy kettőstömegű lendkerék probléma azért otthagyhatsz 90.000 Ft-ot(+ munkadíj). Ha a porlasztócsúcsok szarnak be akkor olyan 80.000-ből megvan egy új indiai szett ami lelkesen teljesít 1-2 évig aztán kuka. Aztán nézzük csak, ott van a turbó, érdemes megnézni, hogy van-e axiális lógása, ha van akkor csapágycsere ez megvan 20-30-50 rugóból kérdés ki csinálja, ha ráhagyod összejöhet 100.000-res javítási költség. Magasnyomású szivattyú is kérdéses de általában azokkal nincs baj.

Ezzel szemben a Feliciával ilyen költségek fel sem merülnek, csak megy és megy, igaz egy elég nagy hányás a Peugeothoz képest (bocsánat az őszinteségemért attól akinek ilyenje van). Dieselben ezen az áron kevesebb bajjal jár egy 1.9-es adagolós.


Ja még egy kérdés:Ugye nem gondolod komolyan, hogy a kis Peugeot nagyot tud tolni a 68 lovas motorjával a szintén 68 lovas Feliciához képest? :) Egy csöppet jobban megindul, de a fogyasztásbeli különbséget simán odafizetheted javításra 5-6 vagy akár 10 évre előre, függően attól, hogy mennyit mész vele. Miért nem nézel inkább benzines kis Peugeot-t ha az tetszik?

2013. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is egy francia autóm van ( ha úgy nézzük csak volt ) mivel már lassan 2 hónapja van szervízbe, vezérléshibája van,mondanom se kell,aki ért hozzá,hogy a francia eektronika egy nagy hulladék,mindez nem is lenne baj, mert kicserélném,de 1 hónap keresés után nem találtam hozzá alkatrészt.2 év alatt közel 400 000 Ft-ot költöttem rá( kb.22 000 km )nagyot csalódtam benne,ezért vettem egy VW-t,ez maj kiderül milyen.Azért vettem mert az alkatrészeket hozzám vágják,annyi van belőle.Szóval ha egy mód van a Felíciát vedd meg,ne törődj vele hogy néz ki,elmegy ahova kell,sokkal olcsóbb a fenntartása.
2013. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!