Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy 3. 0 benzines 230...

Ha egy 3. 0 benzines 230 lovas kocsit átalakíttatok benzin-gázosra akkor fog veszteni a teljesítményéből, erejéből?

Figyelt kérdés
vagyis nem lesz a 230 lovas izmos kocsiból egy kevesebbet fogyasztó, bár lomhább, gyengébb autó ?

2013. júl. 2. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben is lesz benne 200 ló, ami még mindig nem rossz (ez autó állapotától is függ, egyes sokat használt autók már nem adják le az újkori teljesítményüket). Az újabb gáz rendszereket a profi beszerelőműhelyekben már be tudják úgy állítani, hogy ne fogyasszon gázból sokkal többet és a teljesítményéből se veszítsen sokat.
2013. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%al lesz tobb a fogyasztasa, es kb annyit veszit a teljesitmenybol, attol meg menni fog az szepen. Vezettem mar tobb gazos autot is, mechanikusan lehet valtani a gaz es a benzin mod kozott, megmondom oszinten En semmit nem vettem eszre a ketto kozott, talan csak nem annyira rugalmas a kocsi
2013. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :)

..de a rugalmasság alatt pontosan mit értesz???

az a helyzet h van egy benzines 3ezres e46 bömbim amit szeretek nyúzni, hajtani, gumit égetni csak ez benzines fogyasztás mellett igen drága dolog sajnos. ezért gondolkoztam a gáz beszerelésén csak félek h azzal már nem lesz olyan erős, pörgős.

2013. júl. 2. 23:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel tudod manualisan is kapcsolni, ezert ha driftelgetsz akkor csak benzint hasznalod, megprobalhatod gazzal is de ne szenvedtesd szegeny kocsit szerintem :) Minden egyeb esetben pedig sporolhatsz a gazzal... Raadasul kornyezetkimelo bar tudom ez nem szempont... :D Rugalmassag, hat annyira gondoltam hogy talan benzinnel szebb a kocsi viselkedese alacsony fordulatszamon vagy egy pillanattal hamarabb harap egy nagy gazadasra, de hetkoznapi kozlekedesben semmi jelentosege nem lesz, versenykorulmenyek kozott meg kikapcsolod es kesz.
2013. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A rugalmasságával nem lesz gond ennyi lóerőnél.


Az a használtautós tv reklám jutott erről az eszembe, ami egy ideig ment a tévében.

A hasonlókból lesz az ilyen hirdetés, ha eladósorba kerülnek:

Eladó megkímélt, makulátlan, garázsban tartott, keveset futott, második autóként ritkán használt autó női (vagy orvos) tulajdonostól :)

2013. júl. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ok, ha így oda vissza lehet kapcsolgatni akkor semmi gond, megyek is és belerakatom a hetekben.

..csak eddig semmi tapasztalatom nem volt gázos kocsikkal

2013. júl. 3. 06:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem fogsz semmi teljesítménycsökkenést érezni meleg motor mellett. 500,000 km-t nyomtunk le gázzal, egész biztosan állíthatom.
2013. júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kb. 10 %-os teljesítményveszteséggel számolj, legalábbis nekem annyi jött le, bemérettem (316 LE helyett 286). Tankolásonként kb. 4-5.000-ot spórolok (70 literes a benzintank, 60 l.-es a gáztartály) - viszont ha 100-as oktánszámú benzinnel járnál(benzines motornál mindenképpen ez az ideális), akkor még többet fogsz rajta. Ezenkívül kb. 5000 km.-enként nem árt egy tankot csak benzinnel vezetni a motor kímélése miatt, mivel a gázban nincsenek kenőanyagok.
2013. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utso ezt remelem nem gondoltad komolyan...
2013. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont 07-03 16:57


Dehogynem! Persze meg lehet úszni úgy is, hogy nem tartod be az általam leírt - és a beszerelők által is javasolt - terminusokat. Ez esetben viszont készülj fel, hogy előbb-utóbb lehetnek problémáid a kocsival.

2013. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!