Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sajnos ma egy elég szomorú...

Resal kérdése:

Sajnos ma egy elég szomorú dolog történt velem. Kiszaladt elém valaki, sajnos már nem tudtam megállni, de hála az égnek 8 napon belüli sérülései keletkeztek/nem miattam hála az égnek, hanem ő miatta/ Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Hozzá tartozik hogy zebra után 2 méterrel így szépítheti bárki a dolgot természetesen én voltam a hibás. A kérdésem annyi lenne, hogy mire számíthatok? Az tuti hogy kapok egy kellemes pénzbírságot, ami annyira még nem is érdekel csak azt nem tudom hogy a jogsimat be fogják e vonni, és ha igen kb mennyi időre. Úgy tudom hogy ha több mint 6 hónapra akkor újra kell vizsgáznom.6 éve vezetek, nem saját autóval történt az incidens így az a kérdés is felmerül hogy az autó tulajdonosát érinti ez bárhogyan is? értem itt esetleg a biztosítási díj megnövekedését stb. Soha nem volt még semmilyen közúti balesetem, vagy bármilyen büntetésem.

2013. júl. 6. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
valami büntetés lesz, de a jogsidat nem hiszem hogy be kell vonni. Apám pár éve saját hibájából okozott balesetet, ketten is 8 napon túl gyógyultak és nem ugrott a jogsi.
2013. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tudom ha 1 évre vonják be a jogsidat akkor kell újra vizsgázni. Az autó tulaját ez nem érinti, elvileg, ha a biztosítónak fizetnie kell valamit és Te kifizeted az autó gazdájának ezt akkor a bónusz sem fog elveszni... de mit kellene kifizetni egy 8 napon belülire?! Szakadt ruhát? Nem tudom... Szerintem be se vonják a jogsidat egy ilyenért. Jó lenne egy rendőrt vagy jogászt megkérdezned.
2013. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kérdeztem, a rendőrt , de azt hiszem nem kell be mutatnom hogy ki mennyire ért ahoz amit csinál.Ő azt mondta hogy szerinte be fogják vonni de nem tudja meddig, és 6 hónap után újra kell vizsgáznom.A biztosítást csak azért kérdeztem mert soha nem voltam még ilyen helyzetben , fogalmam sincs , hogy mit tudnak még ilyenkor kitalálni.
2013. júl. 6. 23:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
lényegtelen hogy ő mit mond, szerintem akkor se repül a jogsi. Abból kiindulva, hogy mit mondtam, apám súlyos balesetet okozott és nem repült neki se... volt bírósági ügy meg ilyenek.
2013. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 6 hónapnál hosszabb időre vonják be a jogsit, akkor kell utánképzésre járni és annak a végén van vizsga is, de ott kicsit másak a kérdések. Leginkább egy agymosásra hasonlít...


Viszont, mivel a gyalogátkelő után történt, talán még ügyvéd se kell, hogy kimosson a szarból!

Pár éve én is elcsaptam egy idős hölgyet a zebra után 2-3 méterrel. Természetesen lassítottam az átkelő előtt, de mivel nem volt ott senki, ezért a gázra léptem és közben kiugrott elém a mamika! A féknyom szerint 46 km/h volt a sebességem, még csak arra se kellett hivatkoznom, hogy nem vettem észre a szándékát, mert nem is érdekelte a szabálysértési előadót! :D

Szóval a végén a nénike kapott egy megrovást, de azt is csak azért, mert fellebbezett az első fokú határozat ellen, amiben még volt egy 30 ezres bírság is!


Szóval ne emészd magad, mert nem te voltál a hibás! Csak tudd, hogy mikor mit kell mondani! Ha nem hívnak be, akkor kérj meghallgatást!

2013. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi is történt konkrétan? Szabályosan közlekedtél (megfelelő tempóval) és valaki a zebrán kívül (azt írtad utána két méterrel, bár azt nem, hogy ott ért földet vagy ott csattant a kocsival) és elütötted?


Mert ha szabályosan közlekedtél és zebrán kívül eléd lépett, akkor nehogy már csak te legyél a hibás... Mit mért a rendőr a féknyomból, mennyivel mentél? Takarásból lépett ki a gyalogos vagy láthattad volna?


Nem eszik ám olyan forrón a kását, hogy első szóra hagyni kell magadat "elrendezni" a rendőrség által...


A kocsi tulajdonosát nem érinti az eset, mivel te voltál a vezető. Esetleg akkor ha keletkezett kár az autóban - de akkor azt úgyis kijavíttatod zsebből.

2013. júl. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Zebra után 2m...Nos ha jól tudom a zebráknál is van egy sebesség amit be kell tartani,a másik fele hogy zebra után látsz egy embert és nem készülsz fel semmire.Tudod hülye votl a gyalogos is mert főleg a saját élete érdekében kellene körbenéznie de ezt nem tette.Tudod az a baj ha egy autópályán gyalogost gázolsz azért is Te kapod a büntetést.Ami a biztosítást illeti lehet hogy csak nem lesz bónusz,így csak picivel kerül majd többe.Én személy szerint nem hiszem hogy ezért be fogják vonni a jogsidat,a kö csög zsandárok is állandóan csak hazudnak mert ehhez értenek.Max pénz bírság lesz és kész.Ha elveszik a jogsidat akkor azt mér a helyszínen megtették volna!

Majd azért írd meg hogy mi lett belőle!

Üdv!

2013. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te miket írogatsz? :D Zebránál sebességkorlátozás? Autópályán gyalogos? És én leszek a hibás? Remélem nem vezetsz :D kérdező: nem te vagy a hibás.
2013. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

# 8/8 Hol voltál mikor a kressz órán tanítottak?

Jegyezd meg te idióta!A gyalogosnak mindenütt elsőbbsége van!Autópályán is te vagy a hibás ha megölsz egy embert.Az már más kérdés hogy mi keresni valója van ott embernek...

2013. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságokat is régen olvastam már!


"Nos ha jól tudom a zebráknál is van egy sebesség amit be kell tartani,a másik fele hogy zebra után látsz egy embert és nem készülsz fel semmire."


Magatartás a gyalogosokkal szemben

43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.

(2)274 Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni.

(3)275 A kijelölt gyalogosátkelőhely előtt megálló vagy forgalmi okból álló jármű mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy azt a gyalogosok elsőbbségének a megsértése nélkül megteheti.

(4)276 A vezetőnek fokozottan ügyelnie kell az úttesten

a) villamos megállóhelynél levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között áthaladó gyalogosok, a menetrend szerint közlekedő járművek megállóhelyéről az úttestre lelépő gyalogosok, az autóbuszra felszálló és arról leszálló gyermekek, továbbá

b) egyedül vagy csoportosan haladó (áthaladó) gyermekek, a koruk, testi fogyatékosságuk vagy más ok miatt saját biztonságukra ügyelni felismerhetően nem képes személyek

biztonságának a megóvására.


Mondd, hol van itt olyan?


"Tudod az a baj ha egy autópályán gyalogost gázolsz azért is Te kapod a büntetést."


Ahogy azt a Móricka elképzeli!


"Ami a biztosítást illeti lehet hogy csak nem lesz bónusz,így csak picivel kerül majd többe."


Na ez meg mindennek a teteje, semmi köze a biztosításnak a gyalogoshoz!


Öregem - ha egyáltalán van jogsid - tépd szét!

2013. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!