Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lehet levinni a...

Bajer kérdése:

Mennyire lehet levinni a fogyasztást?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy rekordkísérletben egy benzintemető kocsival el kell érni a lehető legalacsonyabb fogyasztást. A kocsi legyen egy automata váltós, V8-as, 8000 ccm-es, 1000LE-rős tuningolt benzines Hummer. Világos, hogy mindvégig 1-esben kell alapjáraton gurulni és lejtőn lemegy 0-ra a fogyasztás mert kikapcsol az üzemanyag adagolás. A váltó mindvégig marad L-ben. Vajon hány liter lesz 100 km-en a fogyasztás?

2013. júl. 7. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem egyesben alapjáraton kell gurulni. Fékezést kell kerülni, az automata váltó miatt pedig a megfelelő sebességet kell tartani. Minden autónak megvan az a sebesség, aminél a legkevesebbet fogyasztja 100-on. Itteni autóknál ez olyan 80-90km/h.
2013. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyenes úton egyenletes 70-90 km/h szokott lenni az autóknál a legkisebb fogyasztás. nem véletlen országúton jön ki a legkisebb fogyasztás, ha azon megyünk.
2013. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A motor fajlagos fogyasztása kb. ott a legkisebb ahol a nyomatékcsúcsa van. (Ott jár legkönnyebben.)

Légellenállással meg nő a fogyasztás (nagyobb sebességnél nagyobb fogyasztás).

Tehát esélyes hogy 1 -ben a nyomatékcsúcson tartva fog a legkevesebbet fogyasztani.

2013. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok autóval mentem már, és mindegyik 60 km/h-nál evett a legkevesebbet.
2013. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eddig én is úgy tudtam hogy kb 50-60 km/h körül fogyaszt a legkevesebbet

De utána olvasgattam és már nem tudom kinek higgyek.


[link]

2013. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáltam az én kocsimon is mérni, de nincs olyan lehetőség, hogy precízen ki lehessen mutatni...hosszú, sík , egyenes út, szél, és forgalommentes időben, D fokozatban, kúszva...nos többet fogyasztott, mint normál menetben, 60.nál...
2013. júl. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon móricka rajz de kb. így lehetne kisakkozni mikor fogyaszt a legkevesebbet.

[link]


Itt sokan 60 km/h -t mondanak, de pl. 1000 -es Swift -nél kb. 42-45 km/h -nál van a minimum. (Minden autónál más a váltóáttétel, és a nyomatékcsúcs.)

2013. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!