Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ausztriai és Német autópályán...

Ausztriai és Német autópályán mi a helyzet ilyen szempontból?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy ahol lehet pl 130al menni legyen Ausztria,vagy Német ország,ott mennyi a tényleges korlát amennyivel mehetek és nem büntetnek? Skoda fábia 1.2es óra szerint 140et mutat,gps szerint 130(ez menyire valós?) de folyamatosan előznek,szinte mindig csak én maradok a külső sávban,mindenki fizetné a csekket?vagy megvan adva hogy mennyinél nem mérnek még?hogy van ez? 60as 80as ,100,120 as táblánál hogy van? fontos,mert gyakran közlekedek erre mostanában,de unom hogy a kamion is belém jön szinte amikor 60as 80as táblánál betartom

2013. júl. 8. 23:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én kamionosként mindkét országot gyakran járom. Sokszor személyautóval is, mert gyakran odakint váltjuk egymást a kollégákkal.

A németeknél - az autópályák hosszához, az ország nagyságához képest - elég ritkán mérnek. Vannak fix kamerák, két kezemen megszámolom hány helyen egész Németországban, ismerem is a legtöbbet. Kb. a pályák felén nincs is korlátozás. Ahol viszont van, ott általában be is tartják. Van miért, mondhatnánk, mert máshol meg lehet hajtani. Én nagyon szeretek ott személykocsival menni, ha épp nincs stau, nagyon szépen lehet haladni, 150 - 160 - nal, ekkor még jól fogyaszt a kocsi, kellemes, de dinamikus utazósebesség. Én bevezetném máshol is a 160 - as maximumot, teljesen kezelhető, kisautóval itthon is e körül járok.

A labanc más tészta, az egy tilalomország. De úgy látom, kb. az autósok fele ott is 140 - 160 között jár.

2013. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!