Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tekerhetem állva a kereket,...

Tekerhetem állva a kereket, vagy nem?

Figyelt kérdés

Oktatóm azt mondta, sose, SOSE tekrjük a kormányt, ha áll a kocsi. És egyre több ember meg azt mondja nekem, mikor látja, hogy megfordulok és szűkös, és még egyszer tolatnom kell, hogy "figyi, ha rám hallgatsz tekered állva a kormányt! Tudom, hogy azt tanították, hogy nem jó, mert kopik a gumi, de ennyitől nem fog elfogyni! Én is állva tekerem, és 1. még nem lett baja a guminak 2. sokkal kényelmesebb megfordulni."


Most mi a helyzet akkor?



2013. máj. 18. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem kopik a gumi. Sokszor van olyan helyzet, hogy esélyed nincs gurulni, miközben tekered. Ha meg túl kicsi a sebesség, akkor teljesen mindegy jóformán.
2013. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha állva tekered a kormányt akkor a kormánymű is sokkal nagyobb terhelésnek van kitéve, természetesen a szőke nők kedvéért kitalálták a city szervót amivel erőlködés nélkül is oda tudsz radírozni az aszfaltra fél kg gumit, de attól még mi férfiak legalább araszolni szoktunk tekerés közben, ehhez elég 0,5 km/h is hogy ne dörgöld oda a fél abroncsot...
2013. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tekerheted de jobb a teljes kormányrendszernek és a guminak ha álló helyzetben nem tekered. Ha elkerülhetetlen akkor persze kell de igyekezni kell hogy ne legyen ilyen.
2013. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van. Jól tanította az oktatód, de valószínű azt is hozzátette, hogy elég ha megmozdítod az autót. Feltűnően könnyebb is tekerni (már ha nem szervós..)
2013. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a gumikopás a legkevesebb, a kormányműnek sokkal többet árt.
2013. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!