Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tudni egy Panonia T...

Mit lehet tudni egy Panonia T 5 röl? 1966 os 250 ccm?

Figyelt kérdés

Minap látam egy hirdetést egyröl h kiválo restaurálási alap! És érdekelne h menyit érnek! 600€ kérnek érte! Papirjai rendbe, irható!

Meg mit lehet rola tudni?

Nagy ritkaság?

Vajdasági vagyok és it nem elterjedtek ezek a motrok!


2013. júl. 9. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Van belőlük ezért elég, nem mondanám, hogy ritka motor, itt Mo.-n mindent be lehet hozzá szerezni. Viszont nagyon pöpec gép, megvan a stílusa, mellesleg tényleg nagyon szépen helyre lehet rakni, és egy teljesen gyárira megcsinált hibátlan gép 300-400.000 HUF-ot is érhet. De ahhoz tényleg olyan állapot is kell.
2013. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

T5-öt gyártották a legnagyobb darabszámban. Tehát annyira nem ritkaság. Ennyiért meg már felújítottat is lehet venni érvényes műszakival itthon. Tehát ha felújítandó példány akkor igencsak sok érte.


Felújítási költségek nagy részét egyébként a krómozott alkatrészek teszik ki, tehát ha a krómozott részei szépek akkor az nagyban csökkenti a felújítás költségeit. (na de ennyi pénzért felújítandót?)

Nem tudom hogy arrafelé mennyire gyakori. De nézz magyar oldalakat, elég sok eladó alkatrész és felújítandó példány van.


Ha meg foglalkozni akarsz vele:

[link]

2013. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt lehet róla tudni, hogy relatíve gyakori motor, szóval annyira sokat nem ér. Egy mezei T5-ös átírhatóan ideát 90-100e forint, azaz 400 euró és van belőle bőven.


Amit tudni kell, hogy a Pannoniák kívülről szinte ugyanúgy néznek ki - tehát egy T5 nem sokban tér el egy ritkább (és emiatt drágább) T8-tól. Ennyi év után az egyetlen biztos pont a vázszám. Tehát ha az T8-cal kezdődik talán ér 600 eurót, de ha T5, akkor én nagyon maximum 400-at adnék érte (illetve én semennyit, mert van itthon 3 darab rendszámos, meg kb. 7 szétbontva - ez elég, nem kell még motor... :P )


Akkor kiváló restaurálási alap, ha minden gyári alkatrésze megvan és használható. Tehát eltérő váz és blokkszámmal (gyárilag az utolsó 8 karakter mindig egyezett, az elé csak a vázba ütötték a típusjelet), repedt sárfogókkal (pl. hátsó kerék sárfogó lámpa mögötti alja mint kritikus pont), repedt lámpabúrával, lyukasra rohadt jobb oldali oldaldobozzal (abban volt gyárilag az akksi), görbe és szétrozsdásodott kormánnyal, 5 darabra törött ülés alaplemezzel nem akkora kincs ám. Ilyet vettem tavasszal 100 eurónyinál kevesebb forintért.


A Pannonia tipikusan olyan motor, ami ha tetszik, akkor érdemes megvenni, ha nem, csak be akarnál fektetni akkor annyira nem, leszámítva a különlegesebb típusokat: Csepel 250, Pannonia TLB, T8, P9...

Nézd meg az árakat a magyar oldalakon (pl. hasznaltauto.hu), ahhoz tudsz viszonyítani.


Szakirodalom van róluk bővebben, elsőre itt egy kis vázlatos típusismertető:


[link]

2013. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Heeegany! Azért megnézném a 600 eurós felújított Pannoniát, amikor csak krómos holmira el lehet költeni 600 eurót egy óra alatt. :)
2013. júl. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem! Még adnanak hozá egy ingyenes homokfuvást.., de ez amugyse sok! Nálunk csak azért drágábak mert ere nem elterjedtek...
2013. júl. 9. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Najó, annyiért tényleg nem kapni felújított műszakisat. :)

De olyat igen ami eléggé egybe van és van érvényes műszaki.

Itt egy példa:

[link]

(csak így gyors keresés után, de biztos van ennél jobb ajánlt is)

2013. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!