Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz ez a legenda?

Igaz ez a legenda?

Figyelt kérdés
Halottam olyat, hogy aki automata váltós motoron teszi le a forgalmi vizsgáját az nem vezethet később kuplungosat és ugyanez szintén autónál. Ennek mennyi a valóság alapja?

2013. júl. 10. 12:53
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Amerikába akkor gondolom nem vezethet senki se tengelyváltósat xD
2013. júl. 10. 16:25
 12/12 anonim ***** válasza:
68%

Mint minden legendának, ennek is van alapja. Létezik a 78 kód, "Automata váltóval rendelkező járművekre korlátozva".

Igen, minden esetben felkerül a vizsgalapra, ha valaki automatával vizsgázik, de nem korlátozzák a vezetést csak annak akinek hiányzik egy lába!


Én pl. félautomata váltós autót nem tudok vezetni, életveszélyes vagyok, érdekes módon arról nem szólnak legendák, hogy sok évnyi kézi váltós vezetés után mennyi gondot okozhat az uatomata!

(Mentem egy kört egy félautomata kocsival, és persze váltáskor ballal jól beleléptem a pedálba, csakhogy azon csak a féket tudtam reflexből nyomni! Még jó, hogy nem volt más az úton, biztos belém állt volna!)

:D


Ilyenkor mindig szoktam kérni, hogy valaki linkeljen egy jogszabályt, vagy mutasson egy jogsit amiben benne van a 78-as kód, de sajnos mindíg csak valakinek az ismerősének a szomszédja hallott ilyenről!


Na nyomhatjátok a piros kezeket!

:D

2013. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!