Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda mtx 80-on hogyan tudom...

Honda mtx 80-on hogyan tudom növelni a végsebességét?

Figyelt kérdés

Van egy 1987 -es (nem mai darab) honda mtx 80-am. Marha jó a gyorsulása meg harapós is de mivel a sebességek elég rövidek nem valami nagy a végsebessége 73-75 között van. Hát 18 colos kerekek 45-ös lánckerékkel, elöl a lánckerék ha jól tudom 17-es. Mivel lehetne megoldani hogy a motor kihúzza a 85 esetleg 90 es végsebességet, annyi már bőven elég lenne.

Hanyas lánckereket rakjak rá és mással lehet-e végsebességet növelni?



2013. júl. 10. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyit forog? És 4 v 6 sebis? Esetleg 6 sebességessé alakítás... De az nem olcsó. Legegyszerűbb akkor már egy 6 sebis NSR 50 blokk. A te áttételeddel a hatost az NSR 50 blokk már nem is viszi, ötösben meglesz a 85...
2013. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
6 sebis padló gázon forog 8500 at azt hiszem de nagyon rövideket a sebességek de ahhoz nem akarok hozzá nyúlni
2013. júl. 10. 23:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak 8500-at? Mondjuk NSR5-0em van, de nekem 10.000 körül kell váltani... És hatosban is 9.000 forgásnál van a végtempója egy olyan 90 körül.
2013. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ja.. ezért szeretném tudni hogy hogyan növeljem a végét váltóhoz nyúlni nem akarok csak ha most megy 75 öt padlón akkor a lánckerék játékával mennyi a végső amit el lehet érni
2013. júl. 10. 23:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Előre max 1 foggal tennék nagyobbat, ha a hátsót cserélnéd inkább, akkor max 3-mal kisebbet. Hátsó fogaskerék fogait osztod az első fogaskerék fogaival, kijön egy szép szám :) Esetedben 45:17=2,64. Ha játszol a lácnkerekek méretével, figyelembe kell venned, hogy ez a szám minél kisebb, annál nehezebb az áttételed=nagyobb a végsebességed.

Nem mindegy, hogy előre egyel nagyobbat teszel, vagy hátra egyel kisebbet. Ha hátra teszel 43-mast, akkor 43:17=2,52. Ha 42-est, akkor 42:17=2,47.


Ha előre teszel egyel nagyobbat, akkor ez az érték 45:18=2,5, szóval elméletileg ugyanazt éred el vele, mintha hátra 2,5 foggal tennél többet (elméletben). Gokartozásnál ennyit elég volt tudni, mivel ott látod a fordulatot, és érzetre tudod (nagyjából), hogy könnyebb, vagy nehezebb áttétel kell neki, ott a végsebesség annyira nem számít. Ha jó vagy fizikából, akkor a váltó végáttételét, kerék méretét, és ezt az általam leírt csodálatos számot belekalkulálva ki lehet számolni a végsebességet, sok sikert hozzá :) ! Az ellenerők ebbe nincsenek belekalkulálva, szóval nehogy túl nehéz áttételt tegyél neki, mert megeshet, hogy a közegellenállás és a légellenállás miatt elfogy az erő, és hiába kéne elméletileg 150-et menni, lehethogy csak 110-et fog...


Röviden: Ha van kedved fizikázni, inkább számold ki papíron, nekem viszont nem lenne, hanem a helyedben tennék 43-mast, vagy 42-est hátra, vagy pedig 18-ast előre, ami az arany középút, azzal ér fel, mintha hátra 42,5-öst tennél!


Üdv! :)

2013. júl. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem számoltál, és hallgattál rám, és még mindig nem lesz jó a végsebesség, kkor pech, be kell ruházni mégegy lánckerékre :/ Viszont az előny, hogy akkor már többet fogsz tudni, mivel tudod, hogy pl. (nem kell, hogy így legyen...) hátul 45-össel 75-öt megy, 42-essel (amit rátettél, mert hallgattál rám) 87-et, akkor tudsz következtetni, hogy egy fog kb. 4km/h-t csinál, szóval még egyel kisebbet kell venned, és akkor a vége 91 lesz...
2013. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen segítséged:) Megfogadom tanácsod és kipróbálom. Köszönöm szépen további szép napot!
2013. júl. 11. 23:33
 8/8 Zsoldos Marcell válasza:
Sikerült megoldani a problémát és ha igen mikkel, mert ez engem is érdekelne, én is hasonló gondokkal küzdök.?
2014. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!