Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van vmi haszna is a díszes...

Van vmi haszna is a díszes alufelninek?

Figyelt kérdés

Szóval vannak az egyszerűbbek olcsóbb pénzért nem vmi esztétikusak.Ezek acélból készülnek állítólag, és ugye vannak az alufelnik különböző árban, mondjuk 24k/kerék.

Mivel tudnak többet azon kívül h jobban néznek ki?V ez teljes mértékben csak design?(épp vásárlás előtt állok ezért kérdem.)


2013. júl. 11. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokkal erősebbek, sokkal jobb minőségűek, esetenként könnyebbek is és baromi jól néznek ki. Valamint acélfelnire csak dísztárcsát tehetsz max, na de azt meg lelopják. Alufelni anélkül néz ki jobban, hogy pár pattintással lelophatnák.
2013. júl. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az olcsók nehezebbek és rugalmatlanok. illetve könnyebben is repedhetnek el.
2013. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
illetve mire érted? a lemezfelnire, vagy az olcsó "alufelnire"? utóbbihoz írtam. 2. voltam.
2013. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akozott vacillálok h a tipikus [link]

felnit válasszam v szánjak rá picit többet és vegyek vmilyen olcsóbb alufelnit.Megéri az árát 1 jobb felni?Kicsit félek h lelopják azért 500€-s kerekeket (gumival) sajnálnék ha lelopnának.(Panel előtt) Viszont ha azt mondjátok (most a kinézetet hanyagoljuk)h jobban megéri beruházni 1 díszesebb felnibe,akkor lehet beruházok.

2013. júl. 11. 20:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de neked messze-messze nem való alufelni. Had ne fejtsem ki az okát! (Elférne egy jópár sorban)
2013. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát pedig ha ilyen választ adsz akkor vagy ne tetted volna...mivel abszolút nem hasznos,v akkor már indokold meg h a témába is vágjon.Azért nem 1 lamborghiniről beszélgetünk h mondjuk azt semmikép se ajánlanád.1 Szaros kerékről van szó.Ha arról van szó h féltem h lelopják,hát ez legyen a legnagyobb gond.Mivel manapság mindent visznek ami mozdítható.És ha nem látom túl nagy értelmét az invesztíciónak akkor nem ér annyit az egész.De azért nem akarom elzsugoriskodni sem.Bár már nem is tudom h minek kattogok a témán :D ez csak 1 hülye kerék.Baromira mind 1 h milyen.Olyat kell venni amire pénz van.V amire nem annyira sajnálja az ember a pénzt.
2013. júl. 12. 19:49
 7/12 anonim ***** válasza:

"De azért nem akarom elzsugoriskodni sem."

Első ok ez. Feltűnősködni akarsz. Ez tipikus. Sok a pénz, luxusprostik, még mindig sok a pénz. Mint személy, egy szerencsétlen. Ezek végletek, de a lényeg még mindig a lényeg. Ha nem tudod hová tenni a pénzed, akkor ne alufelnit vegyél úgy, hogy fogalmad nincs róla, hogy miért is van. Ez nem egy olyan meghökkentő dolog, hogy "szerintetek vegyek Mo-ra Ferrarit, vagy ne vegyek?" Ráadásul nem is olyan nagy dilemma, hogy coupé kasztnit vegyél, vagy Krazt.


DE! Ha valóban szükséged lenne rá és nem csak a pénzedet akarnád eltapsolni (a feltűnősködés miatt), akkor azt nem itt kérdezted volna meg, hogy van-e valami haszna. Én leírtam a véleményemet tömören, te támadtál. A dolog ebből a sebből is vérzik.


"Mivel tudnak többet azon kívül h jobban néznek ki?"

Semmivel.. Az a dolga, hogy megtartsa a nyomorult autódat, hogy ne az aszfalton (vagy kátyuban) húzd az alját. Nem mellesleg valamin gurulni is kell neki. Ezt a "mivel tud többet" dumát nem értem... Olcsóért csak forog, drágáért világít, nagyon drágáért még föl is hívja a szüleidet, hogy makaróni legyen a vacsora. Hülye kérdésre hülye válasz.


"V ez teljes mértékben csak design?"

Nem csak dizájn, alufelnivel kilátszik a dobféked. Meg jobban is szellőzik az az aprócska kis tárcsafék az első tengelyen. Nem mintha ez befolyásolna is valamit normál használat mellett.


Mo-ra erősen megfontolnám a vásárlását ("24k/kerék" áron hanyagolnám), mert elég neki 3-4 jól odavágott kátyú és lesheted a csili-vili kínai dobfékvillogtató forgattyúdat.


A fent leírt dolgoktól eltekintve sokan vesznek alufelnit az autóra, szimplán optikai tuning célból. Sokat is dob a bódén egyes esetekben, de azok az emberek előre tudnak tervezni és nem a gyakorikerdesek.hu-n kérdezik meg, hogy mi értelme van, mert venni akar. Már ez önmagában is elég röhejes. Nem tudod mire való, de venni akarsz. Szóval érted... Most kifejtettem, bár valószínűleg nem fogod megérteni. Hogy miért? Mert magadtól se jöttél rá.


"Ne haragudj, de neked messze-messze nem való alufelni."

Ezt mindössze ezért írtam ide. Röviden, mert értelmetlen, fogyatékos kérdést tettél fel. Ha egy ilyen kérdést felteszel, hogy "mire jó", akkor szerinted neked kell? Nem hinném. ;)

2013. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nos a magas szintű arogancia mellett ott a lényeg is.Honnan a rákból tudnám h mivel jobb 1 ilyen felni ha eddig nem mondta senki.Én eddig utas voltam nem autó tulaj.Az 1. kocsimra akarok venni.(amit nem mellesleg a saját pénzemből vettem)Nem akarok vele feltűnősködni.Gáznak tartom mikor 1 felícián v vmi tragacson ott virít a 100k-s alufelni.Egyszerűen azt szerettem volna megtudni h esetleg dob e ez vmit a kocsi élettartamán kényelmén.(kátyúknál v ilyesmi)

Elnézést h hülye a kérdés.(számodra)Azért nem hiszem h mindenkinek (aki mellesleg leszarja a kocsikat ilyen szempontból h minden kis biz-baszt tud h mire van és azoknak a működési elvét is vágja) tudja h miféle különbség van a 2 között.

Azt h én támadtan 1x nem mondanám, mivel cinikus válaszodra mégis hogyan kéne reagálni?Te ahhoz nem értesz valószínű amihez én igen.Mégis ha itt feltennél 1 kérdést azzal a témával kapcsolatosan akkor higgadtan leírnám a választ, még ha hülyeségnek is tartanám a kérdést,mivel nem érthet mindenki mindenhez és nem is érdekelhet mindenkit ugyan az.

2013. júl. 12. 20:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen.. Csak mielőtt én felteszek egy kérdést, ép ésszel végiggondolom a lehetséges válaszokat háromszor-négyszer... ;)

Mégis mitől lenne kényelmesebb egy alufelni? Az a lengéscsillapító, futómű, ami tompítja a érkezéseket. Nem kell hozzá se gépészmérnök végzettség, se saját autó. Általános iskolai tananyag (ha jól emlékszem), hogy a kemény tárgyaknak kisebb a rugalmassága. Ha eddig eljutottál volna, már nem tetted volna föl a kérdést, hisz rájöhettél volna, hogy a felniben nincsen semmi olyan dolog, ami az ütközés erejét elnyelné. Természetesen valamennyire rugalmas, de ez egy ember számára észrevehetetlen.

A válaszom közel sem cinikus volt. De gondoltam nem kell oldalnyi szövegben kifejtenem, hogy rájöjj, baromságot kérdeztél. De nem sikerült. Ha kicsit műveltebben, lényegre törőbben kérdeztél volna, nem úgy, hogy "Mi haszna van", akkor normális választ adtam volna. (Hogy ne kelljen gondolkodni, mert látom nem megy, a "Mi a különbség..." kezdetű dolog, <majd bővebben kifejtve a dolog lényege érthetően> kombó mindkettőnk számára hasznosabb lett volna.


Egyébként nem vagyok arrogáns (arrogancia is 2db "R" betűt tartalmaz), de ilyen jellegű, tartalmú kérdésre nem tudok más választ adni. Ha nincs fantáziád, akkor az a te gondod legyen. Én közel sem néztelek le, amíg nem támadtál egy általam adott válaszra. Ezek után fölösleges arroganciával vádolnod védekezésképp. Most sem lenézlek, csak nem úgy viszonyulok hozzád, mint egy beszélgetőtárshoz.


"aki mellesleg leszarja a kocsikat ilyen szempontból h minden kis biz-baszt tud h mire van és azoknak a működési elvét is vágja"

Az ilyen embert éppenséggel pont érdekli, nem szarja le az autókat. :)


Részemről ennyi. Jó éjszakát! ;)

2013. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

amit linkeltél acélfelni, ill lemezfelni, az alufelni az ez:

[link]

2013. júl. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!