Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autónál mik a kötelező...

Sinead kérdése:

Egy autónál mik a kötelező tartozékok (pótkerék, eü csomag, égőkészlet háromszög? )?

Figyelt kérdés
Olvasgattam ma a neten, és azt találtam hogy 2013-tól nem kell lecserélni a lejárt szavatosságú dobozokat és hogy nem is kötelező bele, de ha nincs akkor megbüntetnek ha használni kellene. Ki mit tud erről?
2013. júl. 14. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Csak a hármszög kötelező, az eü meg ajánlott és jól olvastad, mert így van, de azért legyen benne a kocsiban én szerintem, mert ártani nem fog és nem egy nagy összeg megvenni.
2013. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem az EÜ doboz szavatossága számít, lehet nyitott is, de a belevaló dolgoknak lista szerint meg kell lenni, és azok szavatossága számít! A rendőr nem kéri ellenőrzéskor, de egy baleset helyszínén használnod kell, vagy átadni annak akinek szüksége van rá.
2013. júl. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Egyedül az elakadásjelző háromszög maradt a kötelező tartozékokból. Pótkerék sose volt kötelező, és az izzókészlet sem az már pár éve. A fényvisszaverő mellény is csak akkor kell, ha autópályán, vagy lakott területen kívül éjszaka (+korlátozott látási viszonyok) ki kell szállni az autóból! De akkor mindenkinek...
2013. júl. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 14. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Pótkerék nem kötelező. Defektet kapsz te dolgod hogy mit csinálsz a kocsival.

Izzókészlet szintén nem kötelező. Sok autónál ki se tudod már cserélni. Fényszóróból ha a jobb oldali üzemképes akkor használhatod. Hátsó helyzetjelzőből legalább a bal oldalinak üzemképesnek kell lennie. Tehát ha ki tudod cserélni akkor ezért jó ha van nálad.


Elsősegély csomag pedig kötelező. Variáltak azzal is. De valami olyasmi lett belőle hogy nem kell, csak akkor ha szükség van rá. Tehát kell.

Ugyan úgy mint a láthatósági mellény. Az sem kötelező. De ha este lakott területen kívül igazoltat és kiszállít a rendőr akkor fel kellene venned. Mert azért is bírságolhat ha nagyon akar. Nem beszélve bármi másról ami miatt ki kell szállnod a kocsiból.


Háromszög meg szintén kell. Szóló motorkerékpár kivételével minden járműbe.

2013. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Látom az 51%-ból, hogy itt jártak a hódolóim!

:D

2013. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tessék megoldottam az 51 százalékos problémád :D
2013. júl. 15. 22:20
 8/10 anonim válasza:

Ehhez a témához szorosan kapcsolódik a kérdésem: Most már tudjuk, hogy mit kötelező vagy ajánlott a kocsiban tartani az úton:

elakadást jelző háromszöget

elsősegély dobozt

láthatósági mellényt

tartalék izzókat


de mi a helyzet egy használt gépkocsi eladása esetén? Milyen tartozékot kötelező a gépkocsival együtt átadni az új tulajdonosnak?


És mi az amit vegyünk ki a kocsinkból mielőtt eladjuk mert nem vagyunk kötelesek megválni tőle (természetesen itt csak a témánál lévő tartozékokról beszélek, nem a GPS-ről és más értékes dolgokról. Csak azért teszem fel ezt a kérdést, mert holnap jön valaki hozzánk megvenni az autónkat és nem tudom, hogy mi az ebben a témakörben amit bennehagyjak a kocsiban és amit megtarthatok.

2014. szept. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

#8

autóemelő

pótkerék

elakadás jelző 3szög

elsősegély doboz


autóvásárlásnál ezeket oda adják (általában) az új tulajnak.

2014. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Köszönöm a választ!
2014. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!