Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha binyóval elkapnak a rendőrö...

Ha binyóval elkapnak a rendőrök mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Pénteken majdnem elkaptak egy gyalogúton, mert egy kanyarban ott álltak ahova már csak akkor lát be az ember ha bemegy, de szerencse szóltak a gyalogosok, hogy az drága kanyar lenne. Most már csak olyan helyen megyek a gyalogúton, ha azt tábla vagy felfestés engedélyezi a többi helyen kénytelen vagyok a forgalomban haladni. Érdekelne, ha esetleg elkapnának mennyit kellene perkálnom?

2013. júl. 15. 17:28
1 2
 1/13 smitwesson ***** válasza:
ha a binyó a kerékpárt jelenti akkor legjobb tudomásom szerint közlekedhetsz a gyalogúton, legfeljebb 5km/h-val a gyalogosok zavarása nélkül, de ha van külön kijelölt kerékpárút azon a szakaszon akkor nem szabad. Nem hinném, hogy büntetnének. Mondjuk ha ész nélkül tekersz mint egy hülye és veszélyezteted a gyalogosokat meg még lámpád sincs, szerintem kiállítanak egy 15e-s csekket.
2013. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A legjobb tudomásod szerint inkább olvasd el a KRESZ-t és ne terjessz butaságot.

A járdán még mindig tilos biciklizni, kivéve ha ezt tábla engedélyezi vagy ha az úttest használhatatlan, és akkor is max 10km/ó-val, Gyalog és kerékpár úton 20km/ó-val, csak kerékpár úton 30km/ó-val, úttesten sisak nélkül 40km/ó-val sisakkal 50km/ó-val.


Azt nem tudom, hogy mennyi lenne a büntetés ez függ a rendőröktől is, meg attól, hogy van-e két egymástól független fékrendszer, prizmák és lámpák a biciklin, vagyis amit a KRESZ előír. Ezek hiánya nyilván súlyosbító halmozati tényező. De először inkább csak figyelmeztetnek, főleg ha te is normális vagy velük.


Annyi biztos, hogy ismerősöket büntett meg rendőr azért, mert sz@r volt a járda és ezért az úttesten mentek GYALOG nem biciklivel. Nem vicc, van ilyen kocsog állatfaj is közöttük. Tehát bármit el tudok róluk képzelni.

2013. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Gyalog és kerékpár úton 20km/ó-val

Kiegészítés: Tehát ami nem járda, hanem pl vonallal elválasztott.

2013. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Engem egyébként is elütött egyszer egy idióta vadbarom aki a járdán jött. Látni nem láthattam, mert éppen kiléptem a kapun amikor nekiment a kezemben található doboznak meg így félig meddig engem is elsodort. Kb 0.2-0.3 másodpercen múlott, hogy nem voltam előrébb és nem kapott telibe az istenbarma. Az út másik oldalán ott volt a kerékpárút de az idiótája mégis a szűk járdán száguldott ahol bárki kiléphet elé. Az ilyen barom megérdemelte volna, hogy kihívjam a rendőröket és feljelentsem.
2013. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 26%-os válaszadó!

Ha te lépsz ki a kapun figyelmetlenül, akkor nem a kerékpáros az "Isten barma", hanem te! be kéne' látni, hogy a kerékpárosnak is vannak jogai, hiába küldöd el a k.va anyjába! Az ilyen parasztoknak én is nekimegyek, ha nincs más választásom, mert már nem tudok megállni. De akkor ne is pofázzon be a gyalogos, mert leütöm.

2013. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha elütsz valakit aki szabályosan közlekedik te meg szabálytalanul, akkor ki a hibás? Ne magyarázd már meg nekem, hogy én vagyok a hibás amikor ő közlekedett szabálytalanul a járdán amikor ott volt a bicikliút a másik oldalon pláne, hogy nem is láttam, hogy jön. Viccnek nagyon gyenge volt. Legközelebb gondolkozz el azon és értelmezd amit írnak.
2013. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
A bicikliút csak egy dolog... Tudom, itt Tatabányán is van, egyre több helyet. csak éppen 500 méterenként át kell menni a másik oldalra! Ez a nem mindegy. Tudod kinek van ehhez türelme, főleg, mikor sietni is kell. Az pedig nem mentség, hogy szabálytalan a biciklis! Attól neked ugyanúgy figyelned kell, mert mi van, ha valaki elrohan, te meg kilépsz elé? Nem mindig mást kell okolni, ha hülye vagy, vagy voltál, akkor vállald fel!
2013. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Helyet = helyen... nem tudom hogy sikerült ezt összehozni.
2013. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jól van okoskodjál bakker. Ha elbaszol valakit akkor majd magyarázd a rendőrnek, hogy te azért mentél a járdán, mert siettél. Ha annyira sietett miért nem a bicikli úton ment? Itt nem kell 500 méterenként átmenni itt kb 4 km hosszú.

Ha lelépsz az úttestre és jön egy idióta aki mondjuk nem áll meg a busz mellett te meg elélépsz nehogy te legyél már a hibás.

Bakker és tényleg vannak ilyen húgyagyú emberek.

Remélem egyszer elbaszol valakit aztán majd magyarázkodhatsz.

2013. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt képes voltál felfogni, hogy nem láttam???? Meg azt, hogy egy futó mondjuk fut 10-el és nem 20-25-tel száguldozik??? Ráadásul ha valaki tudja, hogy veszélyes amit csinál ne nekem kelljen már figyelnem, hogy ő a barom.
2013. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!