Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennétek a...

Milyen autót vennétek a következő feltételekkel?

Figyelt kérdés
Van rá max. 1millió Ft-om. Inkább dízel párti vagyok, de takarékos kis benzinessel is elvagyok. Használata főként munkába járás lenne napi 30km, nyáron horvátország balaton és egyéb pihenőhelyekre menés, bevásárlás. Nyaralások miatt nem lenne baj, ha lenne csomagtér is. Köbcenti max 2000. Évjárat 2000,2001 legalább, de minél újabb annál jobb. Felszereltség min. 2xel ablak, központi zár, klíma(mindegy milyen). Km állás max 200.000km, de ebből is minél kevesebb kellene. FONTOS! Megbízható hidegben is induló autót keresek és nem agyontuningolt,öreg roncsot ami már ősszel se indul be. Mivel huszonéves vagyok, így kombira nem igazán vágyom. Lehetőleg 4-5(sedan,ferdehátú) ajtós modellek érdekelnek hátul is kényelmesen lehessen ki-be szállni. Nyaralni mindig 4 vagy 5-en megyünk így kell a hely. Ha lehet linkkel mutassátok az autót amit ajánlotok(normálisan kérlek benneteket és ne linkeljetek trabit meg hasonlókat).

2013. júl. 15. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valami alsó, vagy alsó-középkategóriás könnyű autót kellene megcélozni, amit egy kis motor is könnyedén mozgat, de mégis van csomagtere is. A 2000-es motort csak dízelben ajánlanám maximum, de inkább valami 1.9 TDI-t néznék. Benzinesből 1.4 körül.


[link]


[link]

2013. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

TOYOTA AVENSIS 2.0 D-4D Linea Sol

[link]

[link]

[link]



pár infó a kocsiról

[link]

[link]


Fogyasztási adatok bár fentebb is szerepel :)

[link]

2013. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Astra G 5 ajtós megfelelne ezeknek a feltételeknek.
2013. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 belbolyhocska válasza:

Én mindenképpen Opelt ajánlanék, hiszen nagyon megbízható autók, nekünk is azok vannak.


Ezekkel a kritériumokkal egy G Astrát ajánlanék.


[link]

2013. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még eszembe jutott a MAZDA 626 2.0 DiTD ez is nagy autó mint a Toyota avensis


[link]


Fogyasztási adatok

[link]

2013. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát így Mazda-t végy, vagy SAAB-ot. Mindenképp ebben a kettőben gondolkodj leginkább, ezek olcsón kínálnak nagyon jó autókat.
2013. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. B Vectrával annyi a bajom, hogy köbcentiben is nagyobb és km állás is sokkal több és egyik ismerősnek volt fél évig kombiba ilyenje dízel kétezres és állandóan szervízben volt a kocsija ezért is adta el hamar. Golfok nem rosszak bár a benzines 1.4-re azt mondták inkább 1.6, mert fogyasztásban nem venni észre talán fél literrel eszik többet, de teljesítményen igen. Avensisek nem rosszak eszembe se jutottak. Ezeket még átböngészem. G astrát is elfelejtettem pedig most, hogy nézem egész jóáron vannak hasonló autókhoz képest. Astráról viszont nem hallottam se jót se rosszat mármint a G-ről. Szerintetek az melyik motorral a legkedvezőbb 1.4B(90),1.6B(101),1.7D(75),2.0D(101) fogyasztású?

Mazda se rossz köszönöm szépen a tippet. Azután is utána nézek. SAAB kizárt, baj esetén szervízelése elég költséges. Én Seat Corobán 1.4PDTDI-be gondolkozok és Peugeot 406 2.0HDI és Renault Laguna 1.9D.


Ez eléggé felszerelt:

[link]

Ez is elég felszerelt:

[link]

Ez pedig valamivel újabb(itt a 1.4 benzinesen is gondolkodóba estem):

[link]

2013. júl. 15. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha diesel opelt veszel akkor 1.7 isuzu motorral tedd.
2013. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

B vectra elavult és nem egy megbízhatósági bajnok

G astra egy erős középkategória és van bőven választék

C vectra olcsó és szintén egy jó középkategóriának számít

IV-es golf tökéletes választás dieselben

406 szintén elavult és 1 milláért jobb típusok vannak

II laguna jó választás amennyiben tulajdonostol veszed ami rendszeresen szervizelve volt mert sok tipushibája van amit ha nem orvosoltak akkor sokba kerül neked de ennyi pénzből én nem gondolkodnék ebben a típusban

cordoba szintén egy jó választás de ebből is csak dízelt vennék

honda civic is egy rendívül jó választás de annyi hátránya van, hogy nem egy elterjedt típus ezért a alkatrész kínálat viszonylag szűk és ebből fakadóan drágák és ez jellemzi a többi japán típust is mert nem annyi népszerűek mint a német autók de viszont tartós szerkezetek

toyota, mazda, honda, suzuki és még ide sorolnám a nissánt is... ezek mind-mind olyan márkák amiből 1 millióért jó autót lehet venni

mitsubishiről nem tudok sokat de nem a megbízhatatlanságáról híres...

audi A4-ből nem tudsz venni ennyiért csak az elsö generációsat de ezért a pénzért nem érdemes ebbe a típusban gondolkodni mert hiába jó, megbízható de régi konstrukció

mindent összevetve én egy diesel borát vennék mert nekem fontos a kinézet de ha nem lenne akkor civic vagy bármelyik toyota vagy még a 6os mazda ami szóba jöhetne

2013. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!