Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Idén szeretném letenni a...

Idén szeretném letenni a jogsit, viszont nagyon félek attól hogy a VB-k szemetek lesznek, és a forgalmin többször is meghúznak a pénz miatt. Esetleg tudnátok tanácsokat adni, hogy mire kell fokozottan ügyelnem a vizsgákon?

Figyelt kérdés

Elég szerény anyagi hátterünk van sajnos, ezért minden bukás számít. Kell-e borítékot adnom a biztosoknak, és ha igen akkor mennyit?



Válaszaitokat előre is köszönöm,

gov.untdlbp



2013. júl. 15. 21:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy tapasztalat: Bátyám adott "borítékot" ,de nekem nem kellett volna. (bár kisebb városban kezdtem végül nem jutottam el addig) :D Ezt igazából az oktatótól kell kipuhatolózni még ha nem is vagy annyira jó viszonyban vele meg kell finoman pedzegetni nála, hogy is megy ez erre fele. :D Ilyen ez sajna.
2013. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne adj borítékot!Inkább összpontosits a feladatodra,minél higgattabban rugalmasan a szabályokat betartva próbáld végigvinni a forgalmi vizsgádat,ha nem lesz nagy baki nem fognak meghúzni!
2013. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Előző ha nincs hiba és olyan a vb akkor is meg fog húzni lesza.ja magasból, hogy te jól csináltad. Ha pénz kell neki akkor megteszi ne legyél ilyen naiv.
2013. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az nem az ő pénze lesz! Én nem adnék akkor sem borítékot.Értékeljenek a tudásom szerint,ha kell szembe szállok.Nekem egyébként a nagymotor kivételével mindenre megvan a jogsim.
2013. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Szia! Én hamarosan vizsgázom, túl vagyok egy lecserélt oktatón. Megoszlanak a vélemények, de a jelenlegi nagyon rendes, szimpatikus oktatóm, aki még 100Ft-ot sem hajlandó elfogadni azt mondta, hogy nem kell. A saját érdeked, hogy úgy tanulj meg vezetni, hogy minden feladatot meg tudj jól csinálni és ne egy 20ezresért kapjál jogsit és törd össze magad az első hónapban!

Ha normális lesz az oktatód, mindenben fog segíteni, ha nem az, hagyd ott!! Én sokat fizettem, mire rájöttem, hogy alig tanított és most jóval nehezebb elfelejteni a rossz beidegződéseket.

2013. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5: rendes oktatód lehet, sajnos elég kevés ilyen van manapság


én az első vizsgára semmiképp nem adnék nekik, a másodikra viszont megpróbálom mert eléggé sürgős lenne hogy meglegyen (munkaügyi dolog)


btw: ment mindenkinek a zöld kezecske:)

2013. júl. 16. 00:08
 7/18 A kérdező kommentje:
ha esteleg valaki még rajtam kívül Debrecenben tanul vezetni (netalántán a Lévainál) , az írjon nyugodtan és megadom a facebook elérhetőségem, ahol esetleg segíthetünk egymásnak ha kell
2013. júl. 16. 00:12
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is debrecenben vizsgáztam kocsiból és igen k*cs*g*k a vizsgabiztosok én a kocsiból 3-ra sikerült átmenni de elsőre is sikerült volna csak egy audis úgy leparkolt az útra hogy nem tudtam besorolni a menetirány szerinti jobb oldalra és ezért húztak meg.Azért megnéztem, volna a vizsgabiztost is hogy ezt hogy csinálta volna meg na mind1 végülis meglett de akkor úgy pofánvágtam volna
2013. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha tökös vagy, akkor menj boríték nélkül vizsgázni. ha nem tudsz vezetni, akkor borítékkal csak egy lehetőséget szerzel, hogy ámokfutóként riogasd az embereket.


nem a biztosokat akarom védeni, de bizony látom jobboldalon ülve, hogy aki beül a kormány mögé, annak a testbeszéde azonnal elárulja mire számíthatok.(mármint vezetésben)ha valaki jól vezet, az jól vezet...aki meg nem, az nem. borítékkal sem.


ne a borítékban keresd a bölcsek kövét, hanem a tudásodban..

2013. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

tibi0918: igen, sajnos én is az ilyen helyzetektől félek, amikor valaki látja hogy vizsgázik az ember és direkt elévágnak/ledudálják/feltartják


#9: a helyzet az, hogy az első vizsgára mindenképpen boríték nélkül mennék, a másodikra vinnék csak, mert az a helyzet hogy munkaügyben kéne a jogsi minél hamarabb, nincs arra időm hogy hónapokig halasszam


én elég óvatos természetű vagyok, úgyhogy nem szálguldozni kéne a jogsi (meg amúgy se lenne pénzem az autó javítására baleset esetén)

de értem mire gondolsz, mert anya mellett én is félek egy kicsit ahogyan beül/fogja a kormányt, ha faterom mellett ülök (aki már nagyon régóta vezet sofőrként) látszódik rajta, hogy már -képletesen- a gondolataival irányítja az autót, és csak a forgalomra kell figyelnie

2013. júl. 16. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!