Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Idén szeretném letenni a...

Idén szeretném letenni a jogsit, viszont nagyon félek attól hogy a VB-k szemetek lesznek, és a forgalmin többször is meghúznak a pénz miatt. Esetleg tudnátok tanácsokat adni, hogy mire kell fokozottan ügyelnem a vizsgákon?

Figyelt kérdés

Elég szerény anyagi hátterünk van sajnos, ezért minden bukás számít. Kell-e borítékot adnom a biztosoknak, és ha igen akkor mennyit?



Válaszaitokat előre is köszönöm,

gov.untdlbp



2013. júl. 15. 21:52
1 2
 11/18 anonim válasza:

Én júniusban vizsgáztam, sikerült is elsőre, bár hozzá kell tenni hogy én 4 évnyi "tapasztalattal" ültem be a tanulóautóba. A közlekedési morálomon vettünk vissza mert egy kicsit rugalmasabb voltam a kelleténél, és a vizsgabiztos is megjegyezte a vizsga végén, hogy "Maga már nem csak 30 órát vezetett, hanem legalább 300-at."

Ha jó az oktatód, mindent elmond, nekem elmondta az időhúzási lehetőségeket is.

Első alkalommal tessék majd elfelejteni a borítékot, kap az a szegény fizetést! :D


Egyébként már jársz tanfolyamra/vezetni, vagy még nem?

2013. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

nekem kemény fél órás vezetési tapasztalatom van eddig :D

de hogy-hogy két évet vezettél ezelőtt, magánterületen volt valami pálya ahol tudtál, vagy esetleg kismotorra volt jogsid, sokat vezettél forgalomban vele, és ezért kented-vágtad a dolgot?


még nem kezdtem el a tanfolyamot sem, egy hét múlva kezdek "sík tudatlanul" bele, a Lévainál fogom elkezdeni, remélem rendes iskola


bársak az oktató is olyan kedves lenne mint az a fiatal hölgy akinél a beiratkozás ment :)

2013. júl. 16. 22:39
 13/18 tatabanya válasza:
nekem most tanácsolták a borítékot, mivel sajnos életemben nem vezettem és tehetségem sincs jelenleg a 48. órát fogom venni és még mindig nem érzem az autót. ezért mondták, hogy innentől jobb ha saját autómmal ygakrolok
2013. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Tatabanya: nem tudom jó dolog-e, hogy átengedtek, remélem ényleg gyakorolsz egy kicsit mielőtt városi forgalomba lépsz, ez a te érdeked is


nekem nem a tudással lenne szerintem a gond, hanem csak a vb kedve lenne a mérvadó bukási lehetőség

2013. júl. 17. 14:40
 15/18 tatabanya válasza:
félre értetted nem voltam még vizsgázni és valószínű, hogy a 70. órán is túl leszek mire oda kerül a sor... és ennyi beleölt pénz és idő után nem akarok egyszerűen megbukni, ami szerintem érthető is. elfogadtam volna azt is ha azt mondják, hogy nekem nem való hiába vagyok egy 28 éves férfi... sokan csodálkoznak idősebbek a munkahelyem is, hogy hát ez hogyan lehet, ennyi óra és még sehol se tartunk..
2013. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

bocsánat, tényleg én értettem félre, valószínűleg onnan hihettem hogy azt mondták ,,a saját autóddal kéne gyakorolnod", mert ők nem biztathatnának elvileg arra hogy jogsi nélkül vezess


nem lehet hogy kicsit feszült vagy amikor beülsz az autóba?

mert ha olyan oktatód van aki nem magyaráz el semmit/türelmetlen, akkor nem csoda hogy nem szeretted meg a dolgot eelléggé


finoman célozz rá hogy most fontos hogy koncentrálj, és inkább segítsen ha nem megy valami, hiszen ez a munkája

fel a fejjel, remélem a legközelebbi vizsga jobban megy majd :)

2013. júl. 17. 23:11
 17/18 anonim válasza:
[link] ezt érdemes elolvasni, a vizsgabiztos ilyenen jelöli a hibákat, és itt látod nagyjából, hogy mik a "követelmények".
2013. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

2013.07.21.


Sziasztok! Én most leírnám minden (jó és) rossz tapasztalatomat a jogosítványszerzéssel kapcsolatban.


A hely nevét csak rövidítve írom, mert különben a moderátortól kapom az üzit, hogy sértem a jogokat.. Szóval a CSV autóssulinál kezdtem. Az elméleti oktatásra egy szavam nem lehet. Nagyon jó oktatót fogtam ki. Az egészségügyi tanfolyamon úgyszintén. Kreszvizsgám elsőre sikerült, bár hozzá kell tennem, hogy én megvettem a gyakorló CD-t, sőt még a könyvet is, amit nem arra használtam, hogy ne billegjen a vasalódeszka, hanem tanultam belőle. Az elsősegély vizsga egy vicc volt, a kötelező gyakorlatok felénél leállítottak, húztam két tételt. Mondtam két szót és jöttem is ki. Az is sikerült rögtön (bár van olyan osztálytársam akinek harmadszorra sem sikerült, olyan "orvost" fogott ki). Ezek után jött a gyakorlat. Vizsgák után bementem az irodába, kaptam 4 nevet. Mind a 4 oktató, úgy beszélt velem, mintha a "tudjukhonnan" rángatott volna ki. Végül azt választottam, akinek NEM 2 hónapon belül, hanem 2 héten belül volt időpontja. Elmentem az első vezetésre, megbeszéltem vele, hogy gyakran szeretnék járni, ezért suli előtt, közvetlen suli után, hétvégén, vagy bármikor amikor van szabad ideje szívesen megyek. Kaptam is két időpontot a közelben. Aztán utána csak hébe-hóba.. Három hétig nem jártam, mentem kétszer, aztán egy hónapig semmi.. (PEDIG HÍVTAM + MINDEN ÓRÁN KÖNYÖRÖGTEM SZINTE AZ IDŐPONTOKÉRT)... Szeptember közepétől Újévig nagy nehezen, sok szenvedés árán levezettem a 30 órám, bár tanulni nem nagyon tanultam semmit. (De voltam patikába, más tanulók vizsgáit intézni, feleségnek ezt-azt vásárolni, hallgattam a telefonálgatást, stb..) Viszont "remek" tanácsokat kaptam: gyakoroljak távirányítós autón, stb.. nem részletezném, mert felesleges. Bejött a nagy hideg, csúszós lett minden, nagy hó (igen, tudom ezt elcsesztem, hogy ekkor nem mentem vezetni, de emellett az oktató mellett jobb is volt). Kitavaszodott, na mondom mostmár megcsinálom a jogsim, tiszta gáz, hogy erre nem vagyok képes. Felhívtam a CSV-s ügyintézőt, adott újabb telefonszámokat, újabb suttyókhoz volt szerencsém, úgyhogy fogtam magam bementem a központba, kikértem a papírjaimat és átjelentkeztem egy picike autósiskolába. Ki is fogtam egy végtelenül türelmes, normális oktatót, aki valójában OKTAT, de vele is megszívtam, mert hiába tanít jól, viszont mindent elfelejt. Elfelejtett vizsgára jelentkeztetni, óra előtt 5 perccel felhívott, hogy biztos ma találkozunk, és ha igen, akkor hol.. (13.06.10-én kellett volna vizsgáznom).. Na mindegy eljutottam idáig végre. Utolsó alkalommal rákérdeztem erre a "lefizessem vagy se a vb-t dologra". A válaszon fennakadt a szemem. A vizsgabiztosok 40%-a elvárja a lóvét, 20% úgy van vele, hogy ha adsz adsz, ha nem nem és 10% egyáltalán nem fogadja el (a többi 30%-kal nem tudom mi a szitu). Ezzel nem értem be, megkérdeztem azt is, hogy mennyit szokás adni, azt mondta, hogy 20.000-40.000 Ft között, de se kevesebbet, se többet nem érdemes.

Ja és nem a vb-nak kell adni, hanem az oktatónak és ő adja oda, mert többnyire ismerik a vb-okat. Ami "jó", ha a pénz ellenére meghúznak, a kenőpénzt visszaadják.

Hamarosan vizsgázok, 25.000 Ft-ot viszek magammal. Remélem sikerrel járok.


Költségek, csak hogy felkészülj(etek):


Tandíj: 1. részlet 29.000 Ft / 2.-3.-4. részlet 13.000 Ft / orvosi alkalmassági 6.800 Ft / Kresz vizsga 4.600 Ft / Forgalmi vizsga 11.000 Ft / Elsősegély tanfolyam 7.000 Ft /elsősegély vizsga 6.500 Ft = 103.900 Ft (ezt mindenhogy kötelező)


+költségek: könyv 1.990 Ft / CD 2.600 Forint / 5 plusz alkalom (1 alkalom a kis autósiskolánál 1 óra 40 perc) 38.500 Ft = most tartunk 146.990 Ft-nál


és ehhez még hozzájön a 25.000 kenőpénz, és ha még sikerül is (elsőre) akkor 4000 Ft-ot kell fizetni az Okmány Irodába a jogsiért.


Szóval ha ELSŐRE levizsgázok, akkor 175.990 Ft-om és egy évem ment rá..


Lehet kicsit sokat írtam, de szerintem sokak számára nagyon is tanulságos. Ha kérdésetek van, szívesen válaszolok.

2013. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!