Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS! Megállított a kpm,...

SOS! Megállított a kpm, berendelt 20 nap után SZIGORÍTOTT műszaki vizsgára. Na most az én kocsim élből nem megy át! Úgy se ha feljavítattom (max ha sok időm van)! A kérdés az: tudtok tanácsot adni? Kapok büntetést ha nem megyek át?

Figyelt kérdés
Világ életemben dolgoztam...van egy platós Volswagenem ,nagyon lepukadt ( nincs annyi pénzem hogy mindig felújítsam)...de sose hagyott cserben!! Nincs szívem kivoni a forgalomból.. Pedig muszáj lesz mert ha nem én akkor a kpm fogja..:( és úgy hallottam kapok egy jó kis bírságot is...mit tegyek alig van már időm!!!

2013. júl. 15. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni ,vagy megcsináltatod vagy kivonod ideiglenesen a forgalomból.
2013. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezzel tényleg nem tudsz semmit se csinálni. Vond ki a forgalomból. Egyébként eléggé életveszélyes autó lehet, ha így elküldtek műszakira, tehát nincs jelenleg műszakija sem. Talán jobb is így. Gondolj bele, így még olcsón megúszod, ugyanis ha ezzel az autóval így közlekedsz és balesetet okozol, dupla annyira szívod meg és simán sittre vágnak. Hiszen ennek az autónak nem is szabadott volna közlekednie!!!!!!!!!!
2013. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Persze! De ha felújítattom ,és elviszem .és mégsem megy át ...kapok bírságot???
2013. júl. 15. 22:32
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Miért kapnál bírságot.Nem kapsz bírságot max véglegesen kivonatják a forgalomból az autót.
2013. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Figyi kérdező, vidd el olyan szerelőhöz aki foglalkozik konkrétan műszaki vizsgára felkészítéssel. Itt nem csak, hogy biztosra mész, de még sokuknak van is ott ismerősük és simán áttolják az autódat.
2013. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
De ez nem szimpla műszaki vizsga.. ;)
2013. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen igen próbáltam!!! De állítolag bármennyit fizetek sunyiban ,annyival inkább megbűntetnek.. Azt mondták hiába vannak ők is emberből,ők ezt nagyon szigorúan fogják...
2013. júl. 15. 22:50
 8/16 Napkiraly ***** válasza:
fogod magad és veszel egy jó nissan almerát 400ezerért,azt a roncsot meg elfelejted
2013. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Van nekem Volswagen passatom ;) de a cégemhez kell egy kishaszonjármű.
2013. júl. 15. 23:07
 10/16 anonim ***** válasza:

Büntetést nem kapsz, csak bírságot:


"Ha az ellenőrzés során szabálysértés alapos gyanúja merül fel, a közlekedési hatóság az okmányokat bevonja és legkésőbb a következő munkanapon – szabálysértési eljárás kezdeményezésével – az eljárás lefolytatására jogosult hatóságnak megküldi."


A szigorított vizsgát pedig még mindig nem értem, csúnyán néznek közben vagy mi?

:)


"(7) A közlekedési hatóság a járművet vizsgálatra rendeli, amennyiben a közúti ellenőrzés során alapos gyanú merül fel arra, hogy

a) a jármű a jogszabályban meghatározott feltételeknek nem felel meg,

b) a járművet engedély nélkül átalakították, illetőleg átalakítás után a közlekedési hatóságnál vizsgálatra nem mutatták be,

c) a jármű a környezetvédelmi előírásoknak nem felel meg.

(8) A (7) bekezdés alapján elvégzett vizsgálatra és a vizsgálatot követő intézkedésekre az időszakos vizsgálatra vonatkozó szabályok az irányadók."


Aki nem hiszi olvassa el a 5/1990 KöHÉM rendeletet.


Beszkennelhetnéd a berendelő határozatot, mert nem láttam még így leírva, hogy "szigorított" műszaki vizsga.

Bár volt egyszer egy öreg céges autóm VÁM-os rendszámmal, azt csak simán le kellett vizsgáztatni miután bevonták a forgalmiját. Meg még nagyon régen egyszer mikor az út szélén bemérték a régi Inkát, akkor lekorlátozta a zöldkártyát 15 napra. Jó tudom azóta már megszűnt a zöldkártya.


Szigorított hívők nyomjátok a pirosakat!

XD

2013. júl. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!