Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS! Megállított a kpm,...

SOS! Megállított a kpm, berendelt 20 nap után SZIGORÍTOTT műszaki vizsgára. Na most az én kocsim élből nem megy át! Úgy se ha feljavítattom (max ha sok időm van)! A kérdés az: tudtok tanácsot adni? Kapok büntetést ha nem megyek át?

Figyelt kérdés
Világ életemben dolgoztam...van egy platós Volswagenem ,nagyon lepukadt ( nincs annyi pénzem hogy mindig felújítsam)...de sose hagyott cserben!! Nincs szívem kivoni a forgalomból.. Pedig muszáj lesz mert ha nem én akkor a kpm fogja..:( és úgy hallottam kapok egy jó kis bírságot is...mit tegyek alig van már időm!!!

2013. júl. 15. 22:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ooo
2013. júl. 16. 11:42
 12/16 A kérdező kommentje:
Szóval magyara fordítva: kivonhatják a forgalomból ,és bírságot is kaphatok... A bírság és a büntetés közt mi a különbség?! Köszönöm a válaszokat! Az utolsónak főleg ;)
2013. júl. 16. 11:45
 13/16 anonim ***** válasza:

A büntetést a bíróság (esetleg a domina) szabja ki, elzárás, börtön, fogház, vagyis testi dolog. A bírság pénzbeli dolog...


Na hol van a határozat?

2013. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Napkiraly ***** válasza:

utolsó: nem nyertél,létezik magyar jogban a "pénzbüntetés" fogalma is (nézz utána a btk.-ban)!

Bírság az valamilyen szabály megsértéséért jár, büntetés meg bűncselekményért. Ha már pontosak akarunk lenni.

2013. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igazad van! Igazából már a tököm ki van azzal, hogy mindenki "büntetést" emleget, még a BKK ellenőr is "büntet", holott nem!
2013. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Napkiraly ***** válasza:
Ez így van, bkv ellenőr, parkolóőr polgári jogi alapon "pótdíjaz", nem gyakorol közhatalmat. A köznyelv számára mégis mind "büntetés"
2013. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!