Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Robogaval motoroztam és...

Robogaval motoroztam és megállitott a rendör, de nem volt nálam a vezetöi engedélyem. Amikor lekérdezték, hogy tényleg van-e akkor + nem tudták megnézni, mivel még 2000 elött vizsgáztam és az vmiért nem szerepel az adatbázisukban=feljelentés!?

Figyelt kérdés
mennyi költségre számithatok kb?csak segédmotorra van jogsim
2009. máj. 29. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
3000-20000 Ft bírságra számíthatsz, ha nem azért állítottak meg mert szabálytalan voltál. Mert akkor még az az összeg is hozzájön.
2009. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak rutin igazoltatás volt,viszont vmi biztositási matricárol is nyavajgott,hogy annak is kell lennie a motoron pedig a csekket megmuattam neki a befizetésröl.(kölcsönben van nálam a moci)amugy köszi a választ,remélem meguszom a legalacsonyabb büntivel...
2009. máj. 29. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kiskorú vagy akkor ejnye bejnye levelet kapsz ,ha nem akkor fellebezhetsz mivel van jogsid csak nem volt nálad ,SZERINTEM ez lenne a helyes mivel mért fizetnél azért ami nem is történt meg ..az oké hogy nem volt nálad mert elfejtetted ,de attól még van jogsid vagyis nem olyan mint ha teljesen jogosítvány nélkül vezettél volna.Szóval ez max egy figyelmeztetés.

A befizetési csekket pedig el kellett volna fogadnia mivel úgy van a szabály hogy VAGY a matrica a robogóra, VAGY a csekk legyen nálad amivel igazolod hogy be lett fizetve.

Elég egy paraszt rendőr lehetett akkor.

Engem is egyszer ezért csesztek le...Kifordulok az utcánkból rögtön 10méter után kék fény álljak meg.Jogsit mindent odaadok aztán kéri a matricát vagy a csekket , de azt elfelejtettem felragasztani (még év eleje volt) , és a csekk sem volt nálam ez eddig oké mivel az én hibám és balf*sz voltam...de szépen megkértem rá h itt hagyom a mocit a jogsit stb 2perc és itt vagyok (mivel kb 100méterre volt a házunk) és hozom a csekket mivel otthon van ..erre ,,neem nem... jön a feljelentés " ami mellesleg 45percen keresztül tartott míg megírta és utána meg persze ,,további szép napot" és a legjobb az egészben h 2hónap múlva jön a levél h ez meg ez történt ekkor és ekkor 60k-s bünti ..hát a f*sz sem fogja kifizetni, fellebeztem,rohangálás stb..1hónap múlva kiderült végülis hogy be volt az fizetve csak nem volt ott nálam, 2hónap múlva jön egy újabb levél hogy figyelmeztetéssel megúsztam...és mindez azért volt mert 1.) persze az én hibámból mert nem volt nálam a cucc

2.) s*ggdugasz rendőr miatt mert 45perc alatt, amíg írta azt a szájbab*szást 30x is hazamentem volna de sebaj legyen 10kiló papírmunka plusz 3-4óra rohangálás.

2009. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra. hogy 2000 előtt vizsgázott, nem lehet kiskorú. Büntetést meg mindenképpen fogni, mert azzal, hogy nem volt nála a jogosítvány szabálysértést követett el, ami szabálysértési bírsággal sújtható (3000-20000 Ft).
2009. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!