Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány liter víz fér bele egy...

Hány liter víz fér bele egy tűzoltókocsiba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok átlag 3000 l. Viszont ez függ a járműtől nagyban.
2009. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a fogalom, hogy "tűzoltókocsi", nem létezik. Vannak magasból mentő járművek, gépjárműfecskendők és hasonlóak. De nem akarok szőrszálhasogató lenni, csak úgy megjegyeztem, jó, ha tudod. :-)

Egyébként a gépjárműfecskendőknek nincs túl nagy tartályuk, általában 2-3 köbméternyi vizet tudnak magukkal vinni. Tűzoltásnál ugyanis elsősorban a tűzcsapokra számítanak, azokból próbálják táplálni a sugarat, ám amíg megtalálják a csapot és összeszerelik a csöveket, addig sem árt, ha el tudják kezdeni az oltást. Ezt a cél szolgálja a járművek belső víztartálya.

2009. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

jó de a kérdező nem a fecskendőt kérdezte hanem a tűzoltókocsit ! Nem ? Vag yén olvastam rosszul?

Na most egy gépjárműfecskendőben elve hol lenne a tartály? Vagy úgy érted, a fecskendő mellé iylenkor kitesznek egy tartályt és abból megy avíz? Á ... nagyon zavaros, de a szót sem értem, mi az hogy gépjárműfecskendő ? Gondolom ez azt takarja, hogy a fecskendő fel van szerelve a kocsira, na d eez meg evidens, hiszen gyalogosan én még nem láttam a fecskendővel szaladgálni tűzoltót szirénázva, a fején a villogóval.

Szóval zavaros ez nagyon, valaki tisztázhatná. De sztem a nyelvhasználattal van a baj alapjában.

2009. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
meg hát kell hogy legyen nagyobb is, hiszen azért nem mindenhol vannak tűzcsapok, ez a szerencsésebb eset persze, na de ha kimennek egy erdőtűzhöz, ott nem biztos, hogy lesz minden bokorban csap.
2009. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

10:07-nek!


Ha a sötétséget, ami a fejedben van el akarod oszlatni, akkor írd be gugliba:


gépjárműfecskendő


és olvasd el mondjuk az első találatot.

2009. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kategóriától függ 1000-4000L de vannak kifejezetten vízszállító gépjárművek 4000-8000L
2009. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!