Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csepel 125 motorkerékpár...

Csepel 125 motorkerékpár miért pörög fel?

Figyelt kérdés
Az alapjárattal van problémám, az történik, hogy amikor elindítom egyből felpörög, de nagyon. A súbertűt teljesen felhúztam hogy több benzint kapjon, az úszót pedig feljebb emeltem a tűn, hogy több benzin folyjon a karburátorba de úgy felpörög mintha húznám a gázt valamennyire
2013. júl. 18. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez leginkább főtengelyszimering hibára utal.
2013. júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csak kicsit pörög fel: lehet falsol valahol: hengertalpnál, blokkfelek között...

Ha nagyon felpörög: lehet, hogy a sok állástól vagy a beszerelés közbeni sérüléstől eldeformálódott/megsérült a szimmering a főtengelynél, akkor is képes falsot szívni. Ilyenkor jellemzően nehéz elindítani (sok benzin kell hozzá, pl. csak sokadik rúgásra indul el ilyen jó időben is szivatóval), utána pedig megállíthatatlanul felpörög. Ha hagynád, akkor egy idő után megállna és újra ugyanolyan nehéz lenne elindítani.


Csodás kétütemű technika. :) T vagy D Csepel?

2013. júl. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

D Csepel Kis első lámpafejjel hátsó teleszkópokkat

akkor viszont kicsit lejjeb megy az alapjárat ha megdöntöm a karburátort, ilyenkor gondolom több dől be a fúvókába és többet tud szívni.


Első kommentelő én is először arra gondoltam mert vmiért nem akart indulni gondolom megnézem a gyertyát és tele volt ilyen szilár halmazállapotú anyaggal (nem vas) szóval lehet akkor elnyalta a szimeringet. :(

2013. júl. 19. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!