Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális dolog, hogy jobban...

Normális dolog, hogy jobban előtérbe helyezem az autót, mint a házat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval ha lenne 50 millióm, inkább vennék 20 ért egy 3 szobás nagy teraszos, mélygarázsos lakást és egy 30 milliós luxusautót, mint 40-45 ért egy ugyan ilyen családiházat nagy telekkel és egy 5 milliós középkategóriás autóval (opel insignia/bmw 3-as/audi a4)

Jobban tetszenek a kertesházak, hasznosabb is sokkal, de inkább lemondok róla, csak legyen egy jó autóm!


Mit gondoltok?


2013. júl. 20. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

50 millió szerinted olyan sok pénz? egy autót nem csak megvenni kell, hanem százezres szervizekre hordani, amit csak orbánék engedhetnek meg nálunk kb, meg több nagyvállalkozók akik elvannak eresztve pénzzel


Egy jó járműhöz lakás is kell, másképp mindenki látni fogja rajtad hogy egy autón kívül semmire sem lehetne számítani rád, ha akarsz családot hova teszed őket?

Ez a megközelítés egy gazdag család gyerekénél még elképzelhető is, mert később megállapodik és lecseréli az autót is békésebbre és egy normális házat vesz

2013. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne 50 millióm, 15-ből a lakhatást oldanám meg, 5-ből vennék autót, és a maradék 30-at befektetném, hogy a hozamából szerényen meg tudjak élni. (és össze tudjam rakni 7-8 év alatt a következő, max. 5 milliós autó árát)
2013. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tuti nem vennék 30 millióért autót úgy hogy csak 50 millcsim van.Inkább próbálkoznék valamilyen vállalkozást elindítani,és ehhez megvenni a szükséges eszközöket.7-8 milláért meg már egész jó autókat lehet kapni.
2013. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Korrekt felfogás, 20 milláért már lehet olyan házat venni, ami több, mint elég, inkább legyen egy jó autóm, amibe élmény beülni. Persze akinek az autó csak használati eszköz, az nem igy gondolkozik.
2013. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem úgy gondoltam, hogy 50 millióm van és kifújt, hanem 50 millát szánok erre!

Ez mellett természetesen lenne pénz finanszírozni mindent!

2013. júl. 20. 18:12
 6/9 anonim válasza:

A ház (lakás) egyben befektetés is. Olyan valami, aminek általában az évek alatt nő az ára. Ha minden kötél szakd, el lehet adni, az árából lehet venni egy kisebbet, és nem kerülsz az utcára.

Az autó meg olyan valami, aminek az évek alatt mindig csökken az ára. Jó dolog a luxusautó, ha van pénz a fenntartására. És jódolog akkor is, ha már van egy jó házad/lakásod...

Szóval szerintem egy háznak sokkal nagyobb az értéke, ezért ha nincs pénzed az igazi luxusra, válassz inkább ingatlan, semmint ingó vagyont.

2013. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy egy adott kategória tipikus tagja vagy. Az ilyenek szoktak panellakás parkolójába sokmilliós (vagy egykoron sok milliót érő) autót venni. De ez a te dolgod, bocs az általánosításért.
2013. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aha így már mindjárt más. Én sem tennék másképpen :) Bár lehet inkább fele-fele arányban költenék, vagy 30, a ház 20 a kocsi. 25-30-ból már igen szép, nagy, jól felszerelt házat vehet az ember. A lényeg, hogy nem sajnálnám az autóra költeni a pénzt, mert nekem az az egyik legfontosabb dolog.
2013. júl. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kb. egy harmad lakás árát költöttem eddig autóra, de nem érdekel. Ez arra lenne elég, hogy évtizedekre eladósítsam magam. Az, hogy rossz befektetés, nem nagyon érdekel, mert nem amúgy nem sok minden érdekel. A pénz maga nem érdekel, kinőttem már abból a korszakomból, mikor gazdag akartam lenni. Legyen tető a fejem felett, legyen pénzem normális ételre, néha szórakozni, és legyen egy olyan autóm, amibe örömmel ülök bele. Nálunk van egy srác, aki munkásszállón lakik, de reggel egy Golf VI GTI-vel jön dolgozni. Na az a kemény. :)
2013. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!