Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 23 éves autó után nehéz...

Egy 23 éves autó után nehéz egy új modern autót vezetni?

Figyelt kérdés

Eddig 2 évig egy 23 éves kisautót vezettem, semmi luxus, szivatóval működik, viszont jól ki lehet látni belőle.


Szeretnék venni egy 6-7 éves autót, de félek, hogy nem fogom tudni vezetni.

Már nagyon régen volt, hogy egy 13 éves autón tanultam vezetni.


Szerintetek? Jogos a félelmem?


2013. júl. 21. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnád? Ugyan úgy gáz/fék/(kuplung van benne)

A szivatót el kell felejteni.

Könnyebb az újat megszokni, mint a régire visszatérni.

2013. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Autó-autó. Biztosan kicsit fura lesz először, de egy modernebb autót könnyebb vezetni. Gondod akkor lehet, ha az új autó lényegesen nagyobb lesz, de majd megszokod.
2013. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Gondolok a motorházra.. a mostani 700 cc-is motorháza nagyon kicsi, jól látható hol van az autó vége.

Beültem egy 206-osba és alig láttam ki hol az autó vége..

2013. júl. 21. 20:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt nem látni, hanem érezni kell.
2013. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem is az lesz a probléma, hanem a közvetítése az útról a mai autóknak eléggé gyenge. Kicsit olyan érzése lesz majd a kérdezőnek, mintha játékot irányítana. Főleg a szervó miatt.
2013. júl. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A modern autókban már van szervókormány, még a legolcsóbbakban is, így az irányítása sokkal könnyebb lesz, mint egy régi kocsinak, és a fékek is jobban fognak, hamarabb megáll! A kilátás pedig inkább a kocsi, az ablakok, és a sofőr méretétől, meg persze az ülés beállításától függ! Szerintem egy tapasztalt sofőr bármilyen kocsit el tud vezetni, akár régi, akár modern.
2013. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A fékeket gondoltam, hogy jobbak.. a mostani autóval már a lámpa előtt 100-200 méterre erősen fékezni kell, hogy meg is álljon.


A parkolástól tartok, hogy nem érzékelem a kocsi elejét/hátulját, illetve a kanyaroktól.


No meg fura lesz, hogy reggel indításkor nem kell a szivatóval és gázpedállal trükközni.... :D és az a sok gomb is a kormány és váltó körül.. :S

2013. júl. 21. 20:52
 8/12 anonim ***** válasza:

"A parkolástól tartok, hogy nem érzékelem a kocsi elejét/hátulját,"


Eleinte parkolj bővebb helyekre hogy megszokd az autó irányítását, méretét


"illetve a kanyaroktól. "

Gondolj bele hogy kamionok is járhatnak(általában) tehát egy személygépkocsival jóval könnyebb dolgod van.

2013. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát vezetni könnyebb lesz, mert ahogy vesszük már nem te fogod dolgoztatni az autót, hanem autó dolgozik helyetted.

Öcsém egy 2009-es fábiából ült át a 20 éves swiftembe:-D hát csinált pár furcsa dolgot...

(persze nem szó szerint érettem. Hát a parkolás?? az meg kell szoknod az autó határait.

2013. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A parkolásnál a méretek számítanak, nem pedig az, hogy mennyire modern egy autó! Mondjuk a szervókormány miatt fordulékonyabb, ezt azért főleg parkolásná meg kell szokni!
2013. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!