Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 16V (2002)...

Suzuki Swift 1.3 16V (2002) hideg indításnál egy nagy adag fehér füstöt köp ki, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A műszerfalon is megjelent a hibakód, elvittem szervizbe, ott azt mondták kitisztították az EGR szelepet, de újra kidobta utána a hibát.

A fehér füst csak akkor van amikor hidegen indítom és csak egyetlen löket jön ki, ami viszont eléggé tömény, ködszerű. Nem eszi sem a vizet, sem az olajat.



2013. júl. 23. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidegindításnál szinte mindegyik autóból jön ki pára,gőz. Ez természetes dolog. EGR szelep pedig a gyengéjük hiába takarítod vagy veszel bele újat egy idő után beteszi hibának,nem kell vele foglalkozni attól nem romlik el az autó,nemsok jelentősége van
2013. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. a hideg indítást úgy értettem, hogy a motor hideg. a kinti levegő nem, mert kánikulában is így szokott indulni. akkor is természetes?
2013. júl. 23. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom "első" indításoknál egy pár másodpercig tolja ki a füstöt. Ez esetben szelepszár szimering hiba lehet a baj. A szelepeknél átereszti az olajat (a fehér füst) és az EGR-hez bejut az olajos pára és a korom (ez okozza az EGR szelep hibáját). Akárhányszor takarítjátok ki az EGR szelepet mindig be fog koszolódni. A megoldás a szelepszár szimering cseréje. Tapasztalatból mondom mivel én is ezzel küszködtem. Akárhányszor szétszedtem az EGR-t mindig olajos volt, de amióta kicseréltem a szimeringet és kipucoltam ismét, olyan száraz mintha sosem látott volna olajat.
2013. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!