Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kismotorból visszafogják...

Kismotorból visszafogják vinni 16 évről 14 évre a jogsiszerzési lehetőséget? Ha igen kb mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 14:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10-es te hány éves vagy?talán 12-re tippelnélek.40 éves öreg papa,vicc vagy ember.40 éves hol öreg te ostoba?
2013. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

# 11


EMBER VICC TE SZERENCSÉTLEN IRONIZÁLTAM A MÁSIKNAK!!!!!!

Az volt a lényege, hogy ő felemelné a korhatárokat, mert hogy az emberek hülyék, és baleset veszélyesek, erre írtam azt, de után ott van:

"Ugyaaan a hülyeség nem korfüggő.:)"


Tehát ezzel ellentmondtam az első állításomnak, ha nem lett volna egyértelmű.... És komolyan ilyen emberek mint ti hozzáférést kapnak az internethez... Hát komolyan az én kva anyámat...

2013. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
nem éreztem az iróniát :) de akkor ok
2013. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

# 13


Jaj egyébként elnézést kérek az ingerült hangvételű komimért, csupán nagy bennem a feszkó, meg meleg van...

2013. júl. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én sem éreztem az iróniát, " jellel szokták jelezni. :) De legalább elnézést kértél! :D


Egyébként az hülyeség, hogy fel kellene vinni a B kategóriát 21-re, a kismotort meg 18-ra! Gondolkodjunk úgy, hogy mi van, ha a középiskola kritikusan messze van mert nincs közelebb, viszont még csak 16 éves az illető? A kismotor kiesik. Tömegközlekedés úgyszintén. Helikopterre nem hiszem, hogy megéri. ;)

Ez baromság.


Ha már változtatás kellene, akkor nem csak testi, hanem szellemi vizsgálatot is bevezettetnék. Miért? Mert valóban nem a kortól függ a logikus és értelmes gondolkodás.

2013. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem,hogy valaki tudná állni a nagyon messze lévő iskolát napi bejárással.20km nél még csak-csak nem lenne olyan drága az üzemanyag(auto fenntartási költségét most ne számítsuk) de ha már 40km re van a suli ami tényleg messze van oda már havi szinten nagyon drága lenne az üzemanyag.Ekkor ha tényleg messze kell járnia a gyereknek akkor kolesz vagy napi 40 km ből már simán lakás is kijön rezsivel :D

Én csak azt tudom mondani,hogy 16 évesen nem mindenki gondolkodik megfelelően.

Nem csak a saját életét kockáztatja a vezetéssel de másét is.

2013. júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igazad lehet, de ha választanod kellene, hogy saját lakás, rokonoktól elzárva, vagy autó, akkor melyiket választanád? Mindkettőt fizetni kell, csak az autó hasznosabb. Vész szükség egesét abban is lehet aludni. :D


De mindenkinek más a kényelmes, minden család máshogy viszonyul hozzá.

2013. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

egesét = esetén.

Na, ezt magyarázza meg nekem valaki! :D

2013. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen mindegyiket fizetni kell kinek mi jönne be,de a kocsikázással elmenne napi másfél órája.lakásba meg bemenne és tanulna :D

mind1 szerintem nagyon sok autóval ökörködő 17 éves van akik nem tudnak vezetni de meg van a jogsijuk,de ők kemények és 140 el vesznek be minden kanyart.Aztán meg jönnek,hogy nem ugrott félre a fa,ha szembejött volna egy kamion........

2013. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Jogszabályt ajánlom mindenkinek a figyelmébe és nem keverni a szezont a f@commal..


M kategória mint nemzeti kategória megszünt!!!!

Helyette van az AM Nemzetközi kategória!

14 évesen megszerezhető és Külföldön jogosít vezetésre 16. életév után!


Így szól a fáma!



.) Az "AM" kategória fogalma és a kezdő vezetői engedély

Nemzeti kategória; olyan két, három, vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm³ lökettérfogatot meg nem haladó belsőégésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezett sebessége 45 km/h–nál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg. Az "AM" kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel az "AM" kategórián túl vezethető még az - orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő tíz évig - lassú jármű és pótkocsija, kerti traktor és állati erővel vont jármű. Az elsőként szerzett nemzeti kategóriás vezetői engedély a vizsga napjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül.


2.) A tanfolyamra történő felvétel feltételei:

Tanfolyamra az vehető fel, aki


14 éves, vagy annál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb;

írásbeli nyilatkozata alapján a járművezetéstől eltiltva nincs;


3.) A tanfolyam tantárgyai

Járművezetés elmélet: összesen 28 tanóra


- Közlekedési ismeretek : 16


- Vezetés elmélet: 8


- Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek: 4


Járművezetési gyakorlat: 12vezetési óra


- Alapoktatás: 4 rutin+ 1 vizsgaóra


- Főoktatás: 6 városi + 1 vizsgaóra


Elmélet + gyakorlat összesen: 40 tanóra



4.) A tanfolyam vizsgatárgyai

Elmélet: közlekedési ismeretek – KRESZ – számítógépes vizsga.


Gyakorlat: járműkezelés – RUTIN – gyakorlati vizsga.


Gyakorlat: FORGALMI – gyakorlati vizsga.

2013. júl. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!