Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy alap 50-es robogót...

Ha egy alap 50-es robogót átalakítanak 70-esre, és minden más marad, akkor mi lesz az eredmény? (fogyasztás, Valós (! ) végsebesség)

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert nekem is van egy Yamaha robogóm, vegyesen 3,5 litert fogyaszt. Mikor vettem akkor azt mondták hogy 70-es,(azért mondták szerintem, mert nem működik az önindító és erre fogták.)

70km/h a végsebessége 82kg alatt, mint gyárilag. GPS-el lett mérve nem csal a km óra sem, de ez a sebesség teljesen reális, az Aerox is ennyit visz, csak a km órája 70-nél 90-95-öt mutat.. aki ért a témához az úgy is tudja, nem kell magyaráznom, a 13-14 éves okoskodók meg kíméljenek, hogy megy a kis pö.csköszörűjük fojtás nélkül 90-nel megy...



2013. júl. 23. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok értelme nem lesz, nem lesz sokkal erösebb. Sokkal több eröt ki lehet hozni egy jól beállított karbival, és egy kipuffogóval, na meg kuplungszettel.
2013. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezeket én mind tudom, nem ez volt a kérdés
2013. júl. 24. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
A végsebesség megjósolhatatlan, bocs, hogy nem lövöldöztem a levegőbe, és nem írtam róla semmit. Nem attól függ, hogy hány lóerős/köbcentis a motorod. Ha pl. most forog 10 000-et, feltételezem, hogy egy 70-es hengerrel semmiképp nem forogna többet (a karbit hagyod ugyanazt, a lökettérfogatot növeled, akkor még valószínűleg csökkenni is fog a fordulatszám), legjobb esetben ugyanannyit fog pörögni. És a variátort, és az áttétel többi részét is hagyod a gyárit, elképzelhető, hogy még lassabb esz, mint addig. Ja, elfelejtettem, hogy GPS-vel mért adatokat kell mondanom: Szerintem kb 66,3283323km/h lessz a végsebessége, hátszéllel 68,7570459km/h, dombnak lefele olyan 3,64km/h-vel több. És az átlagfogyasztás kb 3,341liter lesz 100km-re (érezd az iróniát! :) De komolyan szerintem kevesebb lesz a végsebessége, mint most, és a fogyasztás nagyjából ugyanannyi lesz, mivel ha húzol egy csutkagázt, a karbi a 70-es hengernek ugyanazt a menyiséget fogja adni, mint az 50-esnek). Egyébként az volt a kérdés, hogy ha 70-esre átalakítod, és minden más marad, akkor mi lesz az eredmény, és én igenis erre a kérdésre adtam azt a választ, hogy nagy különbség nem lesz. Ha nem tetszik, hogy próbálok segíteni (esetedben megkímélni párezer ft felesleges elpazarlásától), csinálj, amit akarsz, nézz utána neten, hogy miben lesz más, ne ide rakj fel kérdést, mert mi úgysem értünk hozzá, amit meg írunk, azt meg te már úgyis mind tudod :) Szép napot!
2013. júl. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még lemaradt, hogy nem vagyok 14-éves, és oka van az imént leírt okoskodásomnak. Egyszerűen idegesítő a hozzáállásod (gondolok arra, hogy kérdezek valamit, és lökjétek a válaszokat, úgyse tudtok segíteni, de azért megbocsátok ezért. Flegmának tűnik a kérdés, és az értelmetlennek titulált rövid és velős válaszomra a reakciód is. Nagyjából azt tudom belőle kivenni, hogy te most kemény 15-16 éves vagy, akinek van személyazonosságija, jogsija, motorja, de a kis 13-14-évesek neki ne okoskodjanak... Vicces :) )


18/f (annyk ellenére, hogy hivatalosan felnőtt vagyok //hurráá, már nem tartozok a 16-17-éves kölkök táborába//, mindenem megvan, talán még több is, próbálok nem elszállni magamtól...)

2013. júl. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
na idefigyelj, ahelyett hogy itt egy kész regényt írnál, figyeltél volna jobban. Én a motoromat nem most akarom átalakítani, ezért sem passzolt az első válaszod hogy: "nem éri meg" én is tudom hogy nem éri meg , és azért írtam hogy nem ez volt a kérdés, mert én csak azt akarom kideríteni hogy 70-es -e a robogóm vagy eredeti, az alapján hogy milyenek a képességei egy 70-es és egy 50-es robogónak összehasonlítva. A tuning eleve hülyeség, ha gyorsabban akarsz mennyi akkor vegyél nagy motort, én ez mondom. És akkor még a pénzre sem lehet hivatkozni hogy nem telik rá mert egy rendes tuning ára a csillagos eget is elérheti. Másrészt pedig ha már mindenképpen tuningolsz, akkor legalább szakszerűen. Ezért is hülyeség csak egy 70-es hengert rárakni a motorra. Ezért mondtam hogy én ezt mind tudom. Engem az érdekel, hogy ha ilyen mósosítást végzel mint ez, akkor ehet e a robogó annyit, mint az 50-es hengerrel és mehet-e többet. A 13-14- éves oltással nem tusom mi bajod, engem igen is idegesít, ha okoskodnak, valótlan adatok alapján...
2013. júl. 25. 21:03
 6/6 A kérdező kommentje:
És amúgy nem tudom hogy jön ide hogy mid van meg... ki a sz@rt érdekel?
2013. júl. 26. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!