Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony éves futásra és...

Alacsony éves futásra és rövidebb távokra megéri dízel autó?

Figyelt kérdés
Vagy többet árt mint használ? Nem vadiúj... Öreg szívó.

2013. júl. 25. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. Mert mikor megvettem a kis dieselem még sokat mentem, azóta már kevesebbet megyek, mégsem bánom hogy dieselem van. Az tény hogy nehezebb kifogni jó autót öreg dieselből. (azért veszik hogy kihasználják az alacsony fogyasztást) Szakértő segítségével keresve ha kifogsz egy jót megérheti.
2013. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én nem megyek sokat és turbodízelem van :)
2013. júl. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél egy 1.6-os benzinest. Bárhol megállja a helyét(autópálya, főút) és teljesen mindegy neki, hogy milyen távokon használod. Egy optimális 100 valahány lóerős autó így megteszi. 4-es Golf vagy ilyesmi.
2013. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ártrani nem árt, csak nem melegszik fel télen...én négy kilcsit megyek a munkahelyig, alig mozdul a hőmérő...de viszont megbízható, nem macerás.


az igaz, ha sajátot kellene vennem, akkor csak benzinest vennék, lehetőleg tíz éven belüli EURO-IV-est...az már mindent bír.

2013. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a baj vele, hogy ilyen körülmények között (hideg motor, alacsony fordulat) nagyon fog kormolódni belülről a motor. Ez nem fog azonnal problémát okozni, de idővel folyamatosan rakódik és egy idő után megbosszulja magát.
2013. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

autópálya nem játszik mert sosem voltam még olyanon, fater se még szerintem, pedig 50 elmúlt


rövid táv: min 10km


nincs pénz 4-es golfra. én 1 vagy 2esre gondoltam

2013. júl. 26. 00:05
 7/10 anonim válasza:
Ha évente mész 20-30 ezert km-t akkor dízel alatta amit a fogyasztáson nyernél elbukod az alkatrészen.
2013. júl. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha évente mész 20-30 ezert km-t akkor dízel alatta amit a fogyasztáson nyernél elbukod az alkatrészen."


Nekem ugyan turbódízelem van, de arra még jobban szoktak fújni a benzines-fanatikusok ezzel az érvvel.

Évi 30.000 km-t megyek vele kb. A motor már közelít a 200.000 km-hez, de lekopogom, eddig sose volt komolyabb gond vele.

Számoljunk csak egy kicsit! 100 km-enként minimum 2 litert nyerek a fogyasztáson. Ha 420 Ft-os üzemanyagárral számolunk, ennyit takarítottam eddig meg: 200000/100*2*420=1.680.000 Ft.

Akkor miről is beszélünk?! Ha holnap reggel végleg be is adná a kulcsot, másfél millióért bőven hozatok a gyárból egy 0 km-es vadi új motort és kicseréltetem.

2013. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ááá évente 5-6 ezer km max!
2013. júl. 26. 21:53
 10/10 anonim válasza:
Évente 5-6k km? Nem rosszból, de ha jó kedvem van egy hónapban megyek ennyit. Golf 4 1.9PDTDI
2018. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!