Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót válasszak,...

Milyen autót válasszak, melyik a legjobb választás tanulóvezetőnek?

Figyelt kérdés

Most kezdek el vezetni tanulni és már el kellene döntenem, hogy melyik autót válasszam. Kicsi, nagy, benzines vagy diesel-es? 18/L

Itt a felhozatal:

[link]


2013. júl. 30. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én kisebb autót ajánlanék a parkolás gyakorlása és a geometriai érzék kialakulása miatt (hol az autó jobb oldala, eleje, stb), valamint valami olcsóbbat, hogy ha véletlen meghúzod, padkázod, akkor ne legyen drága a javítás. Én benzinest ajánlanék, mert azzal nehezebb az elindulás, ha azzal megtanulod, akkor utána szinte bármivel eltudsz indulni.


Mondjuk amit leírtam, az első autónak gondolok, de most látom, hogy te még oktatót se választottál.

Akkor viszont amelyikben a legkevesebb elektronika van, és legpuritánabb, mert azt nehezebb vezetni, mint egy mai szanaszét elektronikázott, segített vackokat.


Szerintem.

2013. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az Opel Merivát válaszd, dízel, neki a legnagyobb a motorja, emiatt nehezebb vele lefulladni, mert nyomatékosabb. Ráadásul magasan ülsz benne, jól kilátsz, tolatni könnyű, mert végül is ferde hátú, meg klímás, ezért nem döglesz meg benne 40 fokban. Meg viszonylag korszerű, viszonylag fiatal autó.
2013. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nekünk benzines van itthon, azon szoktam gyakorolni, de még nagyon béna vagyok, folyton lefulladok. Szívesebben vezetnék dízelt az autósiskolában, mert azzal könnyebb indulni, de félek, hogy akkor meg elfelejthetem a gyakorlást a benzines itthonival..
2013. júl. 30. 15:21
 4/14 szántóvető ***** válasza:
az alsót választanám,meg aztán az idősebb oktatók általában türelmesebbek.
2013. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha dízelen megtanulsz normálisan elindulni, használni, közlekedni, akkor a benzinest se lesz már sokkal nehezebb használnod. Ha meg nem megy a váltás, az se tragédia, nekem se ment, meg amúgy se szeretem a manuális váltót, azért vettem automata váltós autót. Sokkal kényelmesebb minden szempontból.
2013. júl. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát gondoljátok, hogy miközben dízelen tanulnék vezetni tudnék gyakorolni benzinesen is?
2013. júl. 30. 15:29
 7/14 anonim ***** válasza:

persze traktor kell, hogy ha le is ugrasz a kuplungról ne fulladjon le.

Amúgy én is a Merivát választanám, de csak azért, mert nagyobb autó kicsit mint a többi, ha ezen megtanulod, akkor a Smartot is le tudod parkolni, de ha Smarton tanulsz akkor nem nagyon fog menni eleinte.

Egy benzinessel sem nehezebb elindulni, mint bármelyik dieselessel, csak érezni kell a kuplungot. És azt csak úgy tudod, hogy gyakorolsz. Rutinpálya kell meg egy jó oktató, és egy autó, ami nincs széthullva. A többi mellékes

2013. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Simán, nincs olyan nagy eltérés a kettő között, idővel megszokod mindkettőt:)
2013. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A benzinessel könnyebb lefulladni mert nagyobb nyomaték kell neki. Nem kell ettől félni, ha ráérzel, hogy kell játszani a kuplungal és a gázzal akkor soha nem fogsz lefulladni. Olyat válassz amilyen nektek is van otthon, mint méretben, mint típusban.
2013. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én viszont a Pandát választanám, mert kicsi és az is dízel. A vizsga és a pótórák nagyon drágák és 30 óra amúgy sem elég megtanulni vezetni, így kisebb autó=kisebb kockázat. Tényleg fontos szempont, hogy ha a naggyal tud parkolni, akkor a kicsivel is, de inkább menjen ki a családi kocsival meg faterral a focipályára, tegyenek le 2 vagy négy karót és úgy tanulja meg, mert úgy sokkal olcsóbb. De azért az oktató is sokat számít, nem csak a kocsi.

Amúgy meg ha benzinessel megy a kuplungolás, akkor dízellel még könyebben fog menni. Szüleim 1.6-os kocsiján tanultam meg kuplungolni, utána egyszer vezettem faterom 1.9-es szívódízel melós kocsiját és egy igénytelen kocsi. Majdnem olyan a kuplungja mint egy traktoré, nem lehet lefullasztani. Bár ebben meg benne van, hogy mivel nem fullad le, így nekiugrik valaminek, de nem kell egyszerre gázt adni, meg kuplungot csúsztatni, mert alapjáraton is gond nélkül elindul.

2013. júl. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!