Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotor rendszámozását,...

Segédmotor rendszámozását, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szedd elő a bolti számláját a gépnek vagy a régi forgalmiját. Aztán, ha megfelel a nagyobb kategóriába tartozó motorokra vonatkozó előírásoknak akkor irány egy NKH-s vizsgabázis.

Aztán beleölsz jó sok pénzt és lesz egy kis 50-es motorod(ha nagyobb akkor már nem olyan mint ami a számlán/forgalmiban szerepel, tehát nem felel meg műszakin) amihez minimum A1-es jogsi kell.

És annyit költöttél rá hogy vehettél volna egy 125-ös gépet.

2013. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne kövezzetek meg, de ugye a segédmotor=50 ccm? Bár igaz még csak most tettem le a jogsit és 2 napja jött meg, de ha jól tudom ahhoz még nem kell rendszám.
2013. júl. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell hozzá rendszám.

Viszont ha alkalmas utas szállítására és valaki akar is vele utast szállítani valamint nem max 40-el akar döcögni akkor az műszakiztathatja. Aztán legalább A1-es jogsival(meg teljesítményadó meg stb) használhatja úgy mint egy nagyobb motort(de nem fogja, annyi erő nincs benne)

2013. aug. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdeni a papírokkal kell: ha csak egyetlen árva adásvételid van, akkor már rögtön esélytelen is a dolog.

Egyébként meg tényleg felesleges, 16 évesen már lehet rendes jogsit csinálni és nyolcadliterest vezetni.


#2 - nem kell rá rendszám, de elméletileg lehet rendszámoztatni: ezután szállíthatsz vele utast és ha úgy van mehetsz 40 felett hivatalosan. Persze mindkettőnek vannak műszaki feltételei is, tehát hiába papírozol és műszakiztatsz le egy hátsó lábtartó nélküli Simson S50-et, annak a forgalmijában 1 személyesnek fogják megjelölni (például).

2013. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utánna jártam a dolognak és a piaggio free robogóm forgalomba helyezése 37ezer forint és 4ezer a műszaki vizsgája és ami a legjobban tetszett, hogy vezethető m-el! :D ezek hivatalos infók és ami nem hivatalos, hogy január1-től létezik ez a dolog..
2013. aug. 1. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

"legjobban tetszett, hogy vezethető m-el!"

Nem.


Honnan jött ez a hivatalos információ?


Oktatók, okmányirodások, rendőrök nagyon gyakran adnak fals infókat. Mivel ők is csak hallják innen-onnan a dolgokat(legalábbis a többségük) de Magyar Közlönyben már nem néznek utána. Aztán a jóember meg rögtön azt hiszi hogy az bizony tényleg úgy van mer a józsi aki rendőr azt mondta, ő meg biztos tudja. De nem.

2013. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Alapból én is úgy tudtam de 3 rendőr mondta meg a közlekedési főfelügyelet telefonba de ettől persze lehet, hogy a 4.ik rendőr meg megbüntet érte.
2013. aug. 1. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!