Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni 150-200 ezer forintért?

Figyelt kérdés

Fiatal kezdő vezető vagyok és szeretnék venni egy autót 150-200 ezer forintért maximum. Kis autót szeretnék, ami keveset fogyaszt, nem annyira erős, és nincs olyan sok baj vele.

ilyen árba 20 éves autókat találtam. ezeket gondoltam jóknak. Renault clio, Ford Fiesta, Fiat UNO. Mi a véleményeket ezekről az autókról? Melyik típus jobb közülük, vagy esetleg más típust tudtok ilyen árba ami jó?

és Friss Műszaki vizsgásat érdemes megvenni? mert ha átment a vizsgán akkor gondolom az autó rendbe van és egy ideig nem lesz gond vele. ( De lehet hogy csak rosszul gondolom.:D)



2013. aug. 1. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Attol fugg hol akarsz kozlekedni. Ennyi penzbol lehet, hogy egy jo Trabit vennek, ha falu, vagy kisvarosba kellene csak. Inkabb mint egy bontoszokeveny lelakott cliot. Szemelyes velemeny..
2013. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod. Amit ennyiért utánad dobnak, arra még kb. ugyanennyit kell költeni, hogy biztonságosan használd.

Lógó belű, utólsókat rúgó roncs mindegyik.

2013. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
150-200-ért leginkább semmilyen autót nem érdemes venni. Amik már nagyjából okésnak mondhatóak, azok olyan 500 körül kezdődnek.
2013. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:

suzukit,pl: [link]

persze rozsda nélkülit lehetetlen kifogni.friss műszaki ide vagy oda,a fékek ellenőrzése indokolt.

2013. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Én 250-ért vettem a 96-os fiat bravómat és 1. kocsinak tökéletes, nagy benne a hely, kényelmes ülések, 1.6os motorral nagyon jól megy,igaz fogyasztása átlagban 8liter , de ennyiért nagyon jó vétel volt, nem beszélve hogy klímás szóval ebben a melegben nagyon hálás. 1éve vettem és 100e-et költöttem eddig rá,de az is csak optikai költség új csomagtartó teleszkóp,kilincsek,ülés huzat stb,meg ügye olajcsere szűrőkkel,de azt minden kocsivételnél kell cserélni.

Most fogok első fékbetéteket cserélni az lesz 10-12e,meg lampdaszondát az 30e,de hát ezeket is minden kocsinál karban kell tartani.Szóval kötelező karantartás.

2013. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
LamBdaszonda lesz az inkább :D:D:D
2013. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az olyan hozzászólókat, hogy 500 ezer alatt nem kocsi a kocsi...miért is? Csak meg kell nézni, mit veszel!


Sok kocsit kapni azért már 200 ezer ft-ból is. A legtöbb 20 év körüli, kismotoros, sok km-es, de akad köztük sok, ami külsőleg karcos, itt ott egy-egy rozsdapötty (és nem rohadás!), de mechanikailag tökéletes.

Én 4 évvel ezelőtt vettem egy Vw Polo 2-est, 180 ezer ft-om bánta. Azóta csak tankolom, meg olajat cserélek benne évente. Ennyi. 4 év alatt beletekertem majdnem 100 ezer km-ert, most tartunk a 300 ezer felé (mutató szerint, de állapot alapján nagyon is hihető). Szóval nem egy elveszett ügy ez.


Amúgy ha most kellene ennyi pénzből kocsit vennem, és nagyon számítana a fenntartás, ezres Swif-et vennék. Annál olcsóbban fenntartható kocsi nemigen van. Vagánykodni nem lehet ugyan vele, de hát melyikkel lehet ennyiért?


Szóval Swift, Clio, Polo, Fiesta, Uno, Opel Corsa, Fiat Punto, Peugeot 205, Nissan Micra stb... minden gyárnak van 20 év körüli kisautója, azok között érdemes keresgélned.

És igen, mindenképp friss vizsgásat keress. Mert azt látni lehet, hogy úgy tolták át a vizsgán, vagy korrekten felkészítették. Ha találsz olyat, ami okés, azt kell megvenni, és akkor 2 évig nem kell vizsgaállomásra menned vele. Ki tudja, 2 év múlva már lehet, hogy másik kocsid lesz.

2013. aug. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennyiből n is néznék egy 1.0 swiftet ami elfogadható állapotban van.
2013. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Szeretem az olyan hozzászólókat, hogy 500 ezer alatt nem kocsi a kocsi...miért is? Csak meg kell nézni, mit veszel! "


Nem ezt mondtam. Én csak ajánlottam, hogy inkább még spórolgasson. Ha valaki vesz 200-ért egy autót, akkor arra az esetek nagy többségében (ha nincs szerencséje), akkor még rámegy legalább egy 100-as, mire rendesen gatyába rázza. Akkor meg már inkább azt mondom, hogy várjon kicsit, aztán vehet több évvel fiatalabb, jobb állapotú autót is.

2013. aug. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"ha nincs szerencséje" - ezért írtam, hogy meg kell nézni, mit veszel. Ha meg nem ért hozzá az ember, akkor hajtsanak be vele az eladóval egy szervizbe, és nézessék át.
2013. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!