Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás után. További...

Autó vásárlás után. További teendők? (bürokrácia)

Figyelt kérdés

Vásároltam magánszemélytől egy autót. Már "csak" a legbonyodalmasabb része, a bürokrácia van hátra. Eredetvizsga mai napon megvolt.

Arra lennék kíváncsi, hogy az okmányirodában az átíratáskor (törzskönyv / forgalmi cserénél) helyben kell/tudok fizetni, avagy illetékbélyeget kell venni esetleg előre csekken?


Köszi, ha tudja valaki..



2013. aug. 6. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Illetékbélyeg vagy helyben bankkártyával. Készpénzzel nem lehet.


Vigyél törzskönyvet, régi forgalmit, megkötött biztosítást, eredeti adásvételi szerződést, eredetvizsgát.

2013. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha bankkártyával lehet, akkor rendben van. Reméltem, hogy nem kell illetékbélyegért rohangálnom.


KÖSZI

2013. aug. 6. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint még nem lehet minden okmányirodában kártyával fizetni - nálunk még az illető kezébe nyomják a csekket, hogy menjen át a 700 méterre lévő postára...


Illetékbélyeges fizetéssel átírás kapcsán még nem találkoztam - legalábbis ha nem kellett semilyen határozatról másolat vagy nem volt önkormányzat által ráterhelt terhelés a kocsin. Persze lehet csak én nem találkoztam még minden lehetőséggel.


Egyébként 6e a forgalmi, 6e a törzskönyv, a többi köbcenti alapján - szóval készülni kell rá pénzzel.

2013. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én készpénzzel fizettem helyben.

Mondjuk nem okmányirodában...

Ahol csinálták az eredetvizsgát ott helyben az udvarban egy másik épületben ott az okmányiroda.

Bevittem az illetőnek az ilyenkor szükséges dolgokat, kitöltötte a papírokat, aláírtam amit kell, befizettem az összeget és nekem ennyi volt a dolgom.

Ők utána elküldték az okmányirodába, elküldték oda ahová befizettem, ők telefonáltak és mehettem a forgalmiért.

A törzskönyvet pedig elvileg postán küldik majd.

Szóval lehet érdemes ilyen átíró irodát keresni, hátha van a környékeden. Egy helyen megvan minden, nem kell többfelé szaladgálni...

2013. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!