Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftbe lehet 98-as...

Suzuki Swiftbe lehet 98-as benzint tenni?

Figyelt kérdés
Mennyivel kerülne többe? Jobb lenne tőle a motor teljesítménye? Elég gyatra már a kocsi, ezért gondoltam, hogy ha magasabb oktánszámú benzint tennék bele akkor hát ha jobban menne. Régi típusú Swift, velem egy idős kocsi (én 18 vagyok). Ha a már benne lévő 95-s keveredik a 98-sal lenne vmi baja? Mennyi éri ezt így meg?

2013. aug. 6. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyival nem jobb, mint amennyivel drágább. Egyébiránt legalább 95-ös kell bele, az fölé mehetsz, ha bírja a zsebed.
2013. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
95-s alatt nem is árulnak benzint a kutaknál, igaz a szomszédban folyik gazolin, de azért még vezetni akarok pár évig :D
2013. aug. 6. 23:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezért azt nem tennék bele xD
2013. aug. 6. 23:51
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

szerintem még nitrohigitóval is elmenne.

Robogóba azt tettem meg volt ithhon elrontott pálinka azt kevertem össze, 20 szal ment max de ingyen járt fél évig vele.

swiftbe felesleges drága benyát tenni úgyse fog jól menni

2013. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%

aztán még ment fél év után is, csak kiváncsiságból szedtem szét, a dugó tetjére rá volt égve a homok meg nem tudom még mik, lehet pont azért ment még :D

meg rá volt égve a henger falára a dugattyú anyaga.

inkáb tankolj bele dieselt kíváncsiságból elmegy-e vele, de tegyél bele nagyobb kompressziójú dugókat hogy legyen ereje is.

azt tudsz lopott dízellel járni az ezres swifttel

2013. aug. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire húzza a zsebed az a jó magyar forint, akkor biztos ami biztos alapon tegyél inkább bele 100-as benzint. ;) Egyébként meg semmi baja nem lesz tőle, de egy szikrányival sem fog tőle jobban menni. :P
2013. aug. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

így van..tegyél bele 100-ast(omv,shell, mol)

ezek a benzinek a magasabb kompressziójú autókba szükségesek, a swiftbe nem fontos, de lehet..nem árt neki, maximum csendesebb lesz, az alapjárat picit nyugodtabb, és a üzemanyag-rendszert is tisztába teszi egy picit..

az üzemanyagokat lehet keverni, csak jobb lesz..


az adaléktól függ általában a minőség..ha igaz amit állítanak, és benne is van..


próbáld ki, egy teli tankot, vagy kettőt megér..aztán ha valaki kérdezi a véleményed, már okosabb vagy...

2013. aug. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

,,igaz a szomszédban folyik gazolin''


Ebben az esetben gondolkodás nélkül eladnám a Swiftet, és vennék valami régi dizelt helyette. :D

2013. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az oktánszám a kompressziótűrést jelöli. Ennek az a szerepe hogy ne öngyulladással égjen az üzemanyag hanem a gyertya szikrájának hatására akkor amikor ideális.

Ha adott egy olyan autó ami 95-ös benzinre van tervezve akkor az ég világon semmivel nem lesz jobb még a 100-as benzinnel sem. Ugyanis ugyanakkor és ugyanúgy fog elégni.

Ha viszont nagyobb kompressziójú az autó és 98-as kell bele akkor a 95-ös benzin idő előtt begyulladna és kopogásos égés jönne létre. Ami nem épp egészséges.



Régi motorok között volt amibe a gépkönyv szerint 75-ös oktánszámú(azt hiszem ennyi volt megadva) benzinnél rosszabbat ne tankoljunk bele. Na abba tankolhatok akármit, nem fog jobban menni vele mint 75-össel menne.

Kivéve ha növelem a kompresszióviszonyt. De ez már tuning kategória.

2013. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!