Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom leellenőrizni a...

Jager73 kérdése:

Hogyan tudom leellenőrizni a vákuumot egy 1989-es Suzuki Intruder VS750 MIKUNI karburátorán?

Figyelt kérdés

Motorbarátok,


Tanácsra lenne szükségem!


Van egy 1989-es Suzuki Intruder VS750-es motorom. 5 éve vettem. Először tökéletesen működött, de tavaly a hátsó henger elkezdett kihagyni. Idén már katasztrófális lett a helyzet, ezért szóltam egy barátomnak, mivel 24 éves motorról van szó nézze át a 34-es MIKUNI karburátorokat. Mindkettőt kitisztította. (nem sok lerakódás volt benne, inkább csak fehér porszerű anyag) Minden fuvókát kitisztított. Kicserélte a gumiharangot (diafragmát) mert már olyan volt mint az öreg radírgumi. Valamint a hátsó diafragma rugóját is ami a tűszelepet szorítja a helyére. Ja a gyertya pipák újak és a DCI vezérlőnek nincsen égett szaga.


A jelenség a következő:


Alapjáraton (hideg motorral) mindkét henger jár. Az első tökéletesen működik, a hátsó kisebb kihagyásokkal, de működik. Ha húzod neki a gázt akkor a hátsó elkezd fulladni és csak az első ad le teljesítményt. Teljes gázon a hátsó henger is be-beindul, sőt gyorsít ahogyan kell.


Ha bemelegedik, akkor akár alapjáraton, akár nagy fordulatszámon a hátsó henger nem működik. Levettem a karburátor előtti gumicsonkot és befogtam a kezemmel a karburátor száját - a tenyerem tiszta benzin lett, majd füstölés mellett a hátsó henger ismét beindult. (néhány másodperc múlva leáll)


Ha hidegindító fújok a levegőszűrőre, akkor a motor viszonylag szépen jár, de ahogy a hidegindító elpárolog a henger ismét leáll.


Valószínűnek tartom, hogy benzinszegény a keverék, de miért nem elég a vákuum, hogy felkapja a benzint? És ha nem elég a vákuum, akkor gázhúzásra, miért emelkedik fel tökéletesen (szemre tökéletesen) a diafragma membránja? A henger és a karburátor közti gumi harangon semmilyen sérülést nem láttam. A kompresszió meg valószínűleg jó, hiszen akkor a hidegindítóval sem tudnám a robbanást előidézni.


Ha van valami ötletetek, legyetek szívesek tanácsot adni!



2013. aug. 7. 22:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!