Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Polo typ1 (1979),1....

Volkswagen Polo typ1 (1979),1.1 benzines fogyasztás?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a típus. Friss jogosítvány mellé venném.

A forma mellett fontos még a fogyasztás is. Évente 2ezer km város, 3-5ezer km országút. Mennyit fogyaszt ezzel a motorral?


2013. aug. 10. 19:04
 1/4 schocko ***** válasza:
6-8 liter,de ez egy öreg csotrogány...én nem venném...
2013. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy 92-es Polo ezresem van, szóval mondhatni, hogy az egyik utódja. Vegyes használat mellett 5,5l-ert eszik. Ebből úgy gondolom, hogy egy 13 évvel idősebb, hasonló köbcentis kocsi 6-6,5l-ert biztos megeszik (legalábbis így lenne logikus). Sőt, lehet, hogy még többet is.


A helyedben én inkább egy 10 évvel fiatalabb Polo-t néznék ki. Az is kerek lámpás, mint amit nézel, de már olyan műszaki paraméterekkel rendelkezik, mint az én faceliftelt verzióm. Ez is van coupe formában, szóval nagyon hasonlít az általad mondottra. Így néz ki: Vw Polo II 86: [link]


Szóval én a helyedben egy ilyet választanék. Le is írom, miért. Árban kb ugyanott megkapod (mivel az egyes Polo ritka, drágán árulják), alkatrész pedig több van hozzá (még ehhez is keresgélni kell néha, de az egyeshez igazi művészet találni, ha kell valami). Teljesítményben többet nyújt, és ha ki tudsz belőle fogni egy 1.3-as szívódízeles verziót, akár 5l alá is mehet a fogyasztásod. A Polo Clubban a srácok is nagyon dicsérik ezeket a régi dízeleket.


Szóval én egy Vw Polo 2 mellett tenném le a voksomat a te helyedben. Ha van még kérdésed, csak szólj, az évek során egész jól kitanultam a régi Polo-kat a saját kocsim alapján. :)

2013. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
schocko : Ha mindenki így gondolkozna, akkor nem lennének szép veterán gépek. Tudom, az ismerőseim között is nagyrészt mindenki ezt mondja és van is igazad, igazuk benne, de ez az autó 20 éve van egy tulajnál, és nagyon jó állapotú, a szerelőmmel hétfőn nézzük meg.
2013. aug. 10. 23:43
 4/4 A kérdező kommentje:

2. válaszoló : Kereklámpásból néztem meg egy piros színű, 84-es 1.1-est, aminek a kasztnijával voltak gondjaim, és egy 83-as 1.3-as coupe-t, aminek a kasztnijával és a műszaki állapotával sem voltam kibékülve. Magyarán igen sokba kerültek volna. Az újabból, ami neked is van, kinéztem egy 1.0-t, de jobban tetszik a 2 régebbi modell. Igazából a 82-90, typ 2-es tetszik a legjobban, de idáig nem találtam jót.

"Ha van még kérdésed, csak szólj, az évek során egész jól kitanultam a régi Polo-kat a saját kocsim alapján. :)"

Köszönöm. Ha ilyet veszek, akkor valószínűleg lesz még kérdésem :-)

2013. aug. 10. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!