Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit vegyek? 5 éves Audit vagy...

Mit vegyek? 5 éves Audit vagy új/majdnem új mást?

Figyelt kérdés

Kocsi vásárlás előtt állok. 5-5,5 millió forintom lenne rá. Annyi tudok, hogy dízeles kocsit szeretnék. Lehet szedán és kombi is. Csak ne legyen ilyen kisautó.

Nézegetem Toyota Corollákat, Renault Lagunákat, Ford Mondenokat és hasonló kocsikat. Újat vagy 1 éves körülieket tudnék venni ennyi pénzből.

Beszélgettünk a szomszédommal a kocsikról. Neki van egy A6-os Audija. 3.0 V6 TDI Quattro. Tiptronic váltóval. Azt mondja eladná nekem kerek 5 millióért és én nagyon elgondolkoztam rajta. Ahogy utána néztem elég jó ár lenne.

Full extrás változat és gyönyörű. Olyan extrák vannak benne amik az általam eddig nézett kocsikban hírből sincsenek. Meg az egész beltér sokkal szebb, igényesebb, minőségibb mint amiket láttam. És ez tényleg a legjobban felszerelt változat. Minden benne van. Németországban Stuttgartban vette, rendelésre.

Meg gyönyörű állapotban van. Kívül belül makulátlan. Végig márkaszervizben volt szervizelve. Most vett rá nyári gumikat (Michelen Pilot Sport). Meg ad hozzá egy garnitúra téli gumit is alufelnin. A kocsiban 123 ezer km van.


Ti, hogy döntenétek? Ez az Audi vagy valami újabb?



2013. aug. 11. 12:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

5 éves Audi A6-ban 123e km? Hm...


Ha 1001%-ig biztos vagy benne, hogy tényleg annyi van benne (tehát a szomszéd újonnan vette és vagytok olyan jóba, hogy tudod, hogy nem b**zná át a fejedet azzal, hogy visszatekert egy 150-et az órában) akkor nagyon elgondolkodnék rajta. De csak akkor, ha max. 5-6 évre akarsz autót venni, mert 5-6 év és/vagy még 150e km alatt fogja elveszteni a kocsi az értékének kb. 80%-át és akkor kell elkezdeni nagyon meredek összegeket rákölteni a turbóra, a befecskendezésre, a futóműre...


De ha ezt tudod vállalni és amúgy tuti a gép akkor megfontolnám.


Ha nem akkor nézegess más irányba. Bár nehéz, mert nem tudni, hogy mennyit költenél autóra, illetve, hogy mik az igényeid. Ha nem az audi színvonalát keresed hanem megelégszel középkategóriával is, akkor 3M körül akár már új autót is kaphatsz.

2013. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Ha használt autót veszel, sose költsed rá minden pénzedet, mert egészen biztos, hogy bárkitől veszel, bármilyen márkát, lesznek rajta igazítani, javítani valók. Magyarországon nem szokás eladni olyan autót, amire nem kell költeni... És egy luxuskocsihoz az alkatrészek is luxus áron lesznek, még a bontóban is...
2013. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább már valami új autót vennék ennyi pénzért és ezek is tele vanak sok kütyükel pl

Toyota corolla

[link]

opel astra

[link]

Vagy ha nem ragaszkodsz a kütyükhöz sem egy új OPEL INSIGNIA alapfelszereltséggel

[link]

CHEVROLET CRUZE Ez is szép nagy autó mint az A6-os iagz nem audi de új ennyi pénzből én ezt venném

[link]

[link]

2013. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Első!

Biztos, hogy 123 ezer van benne.

Ő vette vadi újan megrendelésre Stuttgartban! Azóta csak ő használta és csak márkaszervizben volt javítva.

Teljesen leinformálható.

És igen kb olyan 5 évre terveztek kocsit venni.


Második!

Már miért ne lenne szokás?:) A szomszéd is azért adja el mert veszi az új A6-ot-. Nem azért mert rossz a régi hanem mert megteheti:)

Egyébként én is eladom az mostani kocsimat és nem azért mert bármi baj lenne vele:)


Harmadik!

Hát én is ilyeneket nézegettem. Csak ezeknek a felszereltsége kb negyed annyi mint azé az Audié.

Na meg a beltére is sokkal igényesebb és minőségibb az Audinak. Gyönyörű bőr, valódi faberakások, kerámia foglalat a kapcsolok körül, stb, stb.

Azok amiket linketél meg teljesen fapadosak. Ha még kér bele az ember pár extrát akkor még plusz 1-2 milliót rákell dobni. És még akkor is messze lesznek az Auditól mint Makó Jeruzsálemtől. Annyi az előnyük csak, hogy újak.

2013. aug. 11. 15:17
 5/27 anonim ***** válasza:

Mindenki másképpen gondolkodik, van, aki inkább újat venne ennyiért, van aki nem.

Én gondolkodás nélkül venném az Audit, még akkor is, ha 250.000 km van benne. Ennek 400-450.000 km-ig nem kéne semmi baja legyen.

2013. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Én az audit venném meg.
2013. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Nem értem minek tettél fel kérdést. Hogy ti hogy döntenétek?Ha már eldöntötted hogy megveszed a szomszédod kocsiját.Mondjuk én nem szeretem az autómata váltós autókat már csak ezért nem venném meg!De mivel te már eldöntötted hogy azt akarod megvenni szerintem ezen már nincs mit kérdezni!:D
2013. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én a klímán és a cd lejátszón kívűl más kütyüt nem is használok az autómban ,pedig vannak benne még vackok de valahogy nem érdekel.Még a GPS helyet is jobban szeretem a térképet használni. XD
2013. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Audi!!már 8 éve van. Audi 80 kezdtem,b4,a4 még eddig nem csalódtam!!
2013. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
simán az Audi :) de mennyit fogsz menni évente? mert ezek a 3.0 tdi motorok nagyon jók, de 300e km után súlyosan kezdenek széthullani! ezt kalkuláld bele
2013. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!