Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az aki visszatekeri a KM órát?

Figyelt kérdés

egyik ismerősöm vett egy autót kereskedésből 140E km el na most ő elvitte valami haverjához aki a számítógéppel kiolvasta a kocsiból ,hogy 240E van benne eredetileg , de az is kiderült ,hogy a kereskedésbe úgy adta be a régi tulaj ,hogy 140E van benne + azt is megtudta ,hogy a régi tulaj vizsgáztatta az autót 1 éve és azokon a fotókon amit a vizsgán csináltak már 200körül volt az óra szóval a tulaj tekergette ezért gondolom a régi tulajt büntetnék , de milyen büntetést kapna ? + az a kérdés is felmerült bennem ,hogy a kereskedő nem olvasta ki géppel a kocsi számítógépét ? vagy neki mind1 ,mert ő is kb 140re tekerte volna vissza ?


válaszokat előre is köszönöm !!


2013. aug. 11. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Már börtönbüntetés jár érte.
2013. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

A csalásnak megfelelő tétellel jár.

2013. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy jogszabály szerint így van de kiskapu mindig van ennyi erővel akkor a régi tulaja is azt mondja hogy ő már így vette az autót.De nyakam a tőkére hogy a kereskedő reptette vissza a km órát,bár soha nem értettem mi értelme az ilyesminek,főleg akkor nevetek jókat mikor a 20 éves autókat 150 ezer km-rel árulják és ezt senki nem tudja ellenőrizni a 20 éves autóknál hogy hány km van benne ugyanis azok többségében még nincs fedélzeti számítógép,csak állapotot lehet nézni :D

De nem érdemes ilyesmit a bíróságra vinni mert a végén lehet hogy te jössz ki mínuszba és fizeted a perköltségét amit elindítottál a kereskedő meg majd jól az arcodba röhög,sajnos ilyen világ van,de ezt a km óra tekergetést soha nem értetem.Tök mindegy hány km van egy autóba ha rendszeresen karban volt tartva .Vagyis az állapot a lényeg nem az hogy most 250 ezer vagy 150.ezer km van e az autóban.

2013. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát igen az állapot a lényeg csak az a baj ,hogy 1-2 ember még nézi a km órát , beszéltem munkahelyemen egy kollégával és ő mondta ,hogy nem venne olyan autót amibe X km van + ami 5 évnél öregebb én meg megkérdeztem ,hogy ismeri e azt a viccet amikor a vásárló megkérdezi a kereskedőt , hogy mennyi km van benne az meg visszakérdez mennyi legyen :D:D én 5 éve vettem 15 évesen az autóm és 5 éve tökéletesen megy olajcseréket nem számolom 5 év alatt kb 130 ezret költöttem javításokra féltengely , kerékagycsapágyak , meg nem tudom mikre ,de azt tudom ,hogy kb 130volt mert mindent egyszerre csináltattam szóval mondtam neki ,hogy hülyeségeket beszél ,hogy nem szabad öreg autót venni csak jól meg kell nézni mit veszel


am nem lesz vissza kutatva hogy most ki tekergetett + hogy meg mi mert jó autó szóval lényegtelen csak kíváncsi voltam ,hogy mit kapna a bűnös :D

2013. aug. 11. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogilag egyetlen kiskapu van ilyen esetben. Ha meghibásodott a műszerfal, és ki kellet cserélni egy bontottra. Ebben az esetben nyilván nem egyezik a km állás. De ezt az adásvételibe be kell írni. Hogy menyi volt a régi, és mennyi az új órába. Ellenkező esetben büntetés lehet a vége.

Eredetiség vizsgán megnézték menyi km van benne. Így bizonyítható hogy nem a jelenlegi tulaj tekergette az órát. + Adásvételibe is benne van menyi km volt az órába mikor megvette.

2013. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!