Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki 1 év alatt viszonylag...

Aki 1 év alatt viszonylag sokat autóznak, mennyi megtett km után cseréltek olajat?

Figyelt kérdés

Az autómra 1 év/30.000 km a gyári ajánlás. Nekem a 30.000 km nagyon soknak tűnik egy olajjal.

Most 16.000-nél tartok. Cseréjem, vagy ráér még?


2013. aug. 12. 08:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

15k-ént kell főleg nem fiatal kocsinál. Ha 30k-nt cseréled, ilyen lesz a motorod mivel felhalmozódik a sok partikula:

[link]

a 30k csak marketing duma. ugyanúgy mint a lifetime olaj a váltóban. kamu.

2013. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2013. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

15 ezrenként illik.

cseréld, mert ugye ismered a mondást:gumin, féken, olajon nem sspórolunk

2013. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

hát igen...a 16 ezer az már cserés erőssen..pláne, ha dízel...annál akár tíznél is..

és akármilyen fullszintetikus rettenetesen jó 0w40 et teszel bele, akkor is cseréld évente, vagy 15 ezrenként...


örökké fog tartani...(nem a csere, a motor)

2013. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is mglepődtem, de vannak olyan, új generációs motorok amiben 30e km kell csak olajat cserélni. Jellemzően az ilyenekben a gyárban raknak x olajat, és sem bejáratni, sem cserélni nem kell 30e km-ig.
2013. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor nézd meg az általam berakott linket, #2 hozzászólás.

A Miniben is, hogy szavaiddal éljek: "vannak olyan, új generációs motorok amiben 30e km kell csak olajat cserélni" ilyen motor van.


Aztán nézd meg a szerző képeit, hogy néz ki egy 60000 kmát futott motor belülről, miután a márkaszervízben megkapott két olajcserét.

Az olaj biztos nem olvasta a marketingszöveget, és nem tudta, hogy ki kéne bírnia 30 000 kilométert.


A szerző sok éve a szakmában dolgozik, kifejezetten jó nevű, lelkiismeretes szakembernek számít. Egy mondatban összefoglalta a lényeget:

"A harmincezres szervizperiódus pedig arra jó - hangsúlyozom, szubjektív megítélésem alapján -, hogy az autó kibírja a garanciaidő lejártát."

2013. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor már mehetsz is a szervizbe, hogy cseréljék.
2013. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Dízel igen, közös nyomócsöves, turbós.

Castrol 5W-40-es van benne. A vezérműházba belekukkantva semmi ilyen trutymósodás jele nem látható mint a linken. Az olaj mondjuk fekete, de dízeleknél pár száz kilóméter után ilyen lesz.

Én sem az olajon akarok spórolni, csak azért bizonytalanodtam el, mert egy másik fórumon azt írták, hogy bőven ráérek legalább 20.000-nél.

2013. aug. 12. 13:29
 9/14 anonim ***** válasza:

Te tudod. Da azért nézz utána, hogy mennyit spórolsz a ritkább olajcserén... aztán vesd össze egy motor nagyjavítás költségével.

Azt hiszem abból 20 olajcsere simán kijönne, de lehet hogy több.

2013. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azért kérdeztem.
2013. aug. 12. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!