Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki volt a hülye: én vagy a...

Ki volt a hülye: én vagy a kamionos?

Figyelt kérdés
Nem volt egyértelmű a helyzet számomra, ezért kérném ki a véleményeteket. Szóval az történt, hogy tegnap autóval jöttem Győrből Budapestre, persze nem autópályán. Az egyik faluban kb. 50-60-nal menten és egy kanyar előtt (még a faluban!) az út szélén ment két biciklis egymás után. Mögöttem jött egy külföldi kamionos és amikor elkezdtem kikerülni - közvetlenül a kanyar előtt! - a bringásokat, azt vettem észre, hogy szinte a kocsi hátuljában van, ekkor dudált egyet! Aztán gondoltam, hogy félreállok, mert nem akartam, hogy bepöccent aggyal széttörjön. Mikor félrehúzódtam még gurultam, de volt elég hely arra, hogy kikerüljön anélkül, hogy átkerüljön a szembejövő sávba! Szóval ekkor összevissza elkezdett dudálni, én meg már nem értettem mi a halál baja van ennek. Mivel gurultam és ez a fenti esemény "pár" pillanat műve volt, én visszajöttem az úttestre és elkezdtem gyorsítani, mint az állat. Az egész faluban így mentem és ez a kamion végig a "seggemben" volt. Siethet ennyire valaki? Vagy én értettem félre valamit? Esetleg én voltam a marha? Mi történt, mert még most sem értem. Szeretek dinamikusan közlekedni, de azért nem veszélyeztetnék más rajtam kívül, főleg faluban...

2013. aug. 14. 10:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A kamionosok szeretnek 70-el végighajtani a falvakon gázolaj spórolási célzattal.
2013. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor először dudált,akkor megakart ilyeszteni hogy "menjél már"..

Meg igen,nem szeretik ha fenntartják őket..főleg nem ha autósok..

2013. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Semmi alapja, annyival mehetsz, amennyivel szabad, ha neki nem elég, fulladjon meg.
2013. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ha elkezd az ember seggébe jönni, akkor a sebességet kell a követési távolsághoz igazítani. Minélközelebb jön, annál lassabban menni, különben baj lesz, valaki elszáll.

Dudáljon, villogjon, nem kell figyelembe venni. Ha belemész ebbe a játékba (ő tol, te gyorsítasz), és valami balesetet okozol, a kutyát nem fogja érdekelni, mi jött mögötted, mert te hajtottál gyorsan.

2013. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
61%
A kamionosok barbár népek (tiszt. kiv.), a románok meg főleg.:)
2013. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Tudtommal ha külön tábla nem jelzi, alsó sebességhatár nincs a falukban. Ha nem tetszik neki, előzzön meg szabályosan ha van rá módja.

Velem csak olyan szokott lenni, hogy beláthatatlan kereszteződésnél, külön stop tábla kirakva és ha itt megállok mert betartom a Kreszt mert se magamat se másokat nem szeretnék összetörni, akkor mögöttem rendszeresen nyomják a dudát meg ordibálnak meg a középső ujjukat mutogatják. De már megszoktam és immunis vagyok az ilyenekre.

2013. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Néhány dolog számomra nem világos. Nem tudom miért hangsúlyozod ki, hogy közvetlenül a kanyar előtt? Ha nem belátható akkor te is bátor vagy, ha belátható akkor meg mindegy.

Elkezded kikerülni a bringásokat majd közben félreállsz?

vagy nem jól fogalmazol vagy te sem vagy te sem voltál a helyzet magaslatán.


A kamionos meg egy gyökér volt :D

2013. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én se teljesen értem a szituációt. Kezdjük ott, hogy miért mentél 60-al egy olyan helyen, ahol 50-el szabad menni?

A bringásokat remélem olyan kanyarban előzted meg, ami belátható.

Aztán miért húzódtál le az út szélére? Gondolom látta, hogy nem akarsz megállni, csak lelassítasz. Miért nem mentél tovább 50-el? Mi az, hogy anélkül is kikerülhetett volna, hogy átmenjen a szembejövő sávba? Ha megelőzött volna, úgyis átmegy. Vagy jöttek szembe? Mert akkor meg nem csoda, hogy kiakadt azon, hogy előzni nem tud a szembejövők miatt, te meg ott gurulsz előtte.

2013. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Lassítottam volna 30-ra vagy néha poénból nyomkodtam volna a fékpedált. Mit képzel magáról az ilyen, nem is értem..
2013. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése végett:


"Nem tudom miért hangsúlyozod ki, hogy közvetlenül a kanyar előtt?"

Azért, mert jött egy kanyar, de nem volt éles, és amikor ez megtörtént, még valamivel a kanyar előtt voltunk.


"Elkezded kikerülni a bringásokat majd közben félreállsz?"

Nem közben, hanem utána, v.pillantóban láttam, hogy már elhagytam őket, tehát nem veszélyeztettem őket.


"Kezdjük ott, hogy miért mentél 60-al egy olyan helyen, ahol 50-el szabad menni?"

Mert ez a kanyar nem volt messze a falu határától és ilyenkor szép lassan fékezem le a kocsit. Persze nem azt kell alatta érteni, hogy 150-nel érkezek a településre. A falu határán fékezek, de mindig ráhagyok valamennyit és azt szép lassan csökkentem. Remélem érthető.


"A bringásokat remélem olyan kanyarban előzted meg, ami belátható."

A kanyar félig volt belátható, viszont a két - merthogy ketten voltak - bringás meg egymás után haladt teljesen az út szélén, vagyis nem kellett nagyon a szemközti sávba mennem.


"Aztán miért húzódtál le az út szélére?"

Azért mert a kamionos a kocsim hátában volt, dudált is (még jóval a kanyar előtt) és én úgy láttam jobbnak, hogy elengedem, ha már ennyire siet (szintén a kanyar előtt volt még).


"Mi az, hogy anélkül is kikerülhetett volna, hogy átmenjen a szembejövő sávba?"

Mivel egy kamion jóval szélesebb részét elfoglalja az útnak kanyarodáskor, mint egy személyautó, gondoskodtam róla, hogy legyen elég helye.


"Ha megelőzött volna, úgyis átmegy."

Amikor félreálltam, már csak a bicikliseket kellett kerülnie.


"Vagy jöttek szembe?"

Egyáltalán nem!


"Mert akkor meg nem csoda, hogy kiakadt azon, hogy előzni nem tud a szembejövők miatt, te meg ott gurulsz előtte."

Nem gurultam előtte. Tempósan mentem. Amikor félreálltam a földútra, akkor gurultam...

2013. aug. 14. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!