Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki volt a hülye: én vagy a...

Ki volt a hülye: én vagy a kamionos?

Figyelt kérdés
Nem volt egyértelmű a helyzet számomra, ezért kérném ki a véleményeteket. Szóval az történt, hogy tegnap autóval jöttem Győrből Budapestre, persze nem autópályán. Az egyik faluban kb. 50-60-nal menten és egy kanyar előtt (még a faluban!) az út szélén ment két biciklis egymás után. Mögöttem jött egy külföldi kamionos és amikor elkezdtem kikerülni - közvetlenül a kanyar előtt! - a bringásokat, azt vettem észre, hogy szinte a kocsi hátuljában van, ekkor dudált egyet! Aztán gondoltam, hogy félreállok, mert nem akartam, hogy bepöccent aggyal széttörjön. Mikor félrehúzódtam még gurultam, de volt elég hely arra, hogy kikerüljön anélkül, hogy átkerüljön a szembejövő sávba! Szóval ekkor összevissza elkezdett dudálni, én meg már nem értettem mi a halál baja van ennek. Mivel gurultam és ez a fenti esemény "pár" pillanat műve volt, én visszajöttem az úttestre és elkezdtem gyorsítani, mint az állat. Az egész faluban így mentem és ez a kamion végig a "seggemben" volt. Siethet ennyire valaki? Vagy én értettem félre valamit? Esetleg én voltam a marha? Mi történt, mert még most sem értem. Szeretek dinamikusan közlekedni, de azért nem veszélyeztetnék más rajtam kívül, főleg faluban...

2013. aug. 14. 10:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%
Mert a gyökér kamionos motiválni akart hogy haladjál de szabályszegésre nem lehet kényszeríteni senkit,ha van időd és lehetőséged szájba kell rugdosni abból ért retkes köcsög
2013. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kanyar előtt semmiképp nem szabad előzni akár az belátható akár nem. Itt sztem Te is hibás vtál abból a szempontból, hogy a kanyarban akartál előzni. Viszont a kamionos is paraszt volt. 60-nal mész és dudálgat... de nem kell az ilyesmivel foglalkozni, hagyd rá. Ha a rendőr bácsi meglátta vna biztos mind2töket leállított vna és vszínűleg most a csekket nézegetnétek. Ma én fordultam be egy igen forgalmas útszakaszon balra, jött mögöttem egy motoros, 50 cm-re leállt majd dudálgat és kanyarodás közben megelőzött. Mit tettem? Vissza dudáltam. Mást ilyen esetekben nem lehet tenni.
2013. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek.
2013. aug. 14. 18:35
 14/22 anonim ***** válasza:

9 -es.Te ilyen vicces ember vagy mi? Nyomogatod a fékpedált?

Az egyik munkatársam egy ilyen miatt okozott kisebb balesetet ,neki is nyomogatták a fékpedált és fékezés nélkül letolta a pályáról .Gondolj erre mikor megint nyomogatnád a fékpedált.

2014. febr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Az egyik munkatársam egy ilyen miatt okozott kisebb balesetet ,neki is nyomogatták a fékpedált és fékezés nélkül letolta a pályáról .Gondolj erre mikor megint nyomogatnád a fékpedált."


Tehát volt egy közveszélyes munkatársad, aki megszívta, és most minimum elveszik a jogsiját, de talán még börtönbe is csukják.

Szerintem a fékezéses módszer pont ezzel bizonyított.

2014. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Viszont ha van a kocsiban kamera - azért már itthon is terjedőben vannak - akkor bizony a fékezős módszer alkalmazóját fogják pélóra húzni. Az meg csak hab lesz a tortán, ha e mellé ropira is törik a kocsijával együtt.


Szerintem nem kell sokáig várni, el jön még az az idő, amikor az összes önjelölt forgalomszabályzó elbúcsúzhat a jogsijától. A gyakorin keletkező válaszok egy részén is látszik, hogy nem sokban vagyunk előrébb közlekedési morál tekintetében, mint az oroszok.

2014. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Viszont ha van a kocsiban kamera - azért már itthon is terjedőben vannak - akkor bizony a fékezős módszer alkalmazóját fogják pélóra húzni. "


A hatályos KRESZ szerint vészfékezni tilos, fékezni viszont lehet finoman. Az pont elég egy idegesítő kamionnak, nyilván nem satu fékre gondolt itt senki..


Az orosz morálos álláspontod is hasonlóan nonszensz. Az oroszok ittasan száguldoznak, mi meg csak próbálnánk biztonságban eljutni A pontból B-be, anélkül, hogy egy magát nagyfiúnak érző 8 általánosos kamionsofőr felborítson.

2014. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Most a kérdésben lévő helyzettől eltekintve , az a fajta autós "leckéztetési" forma, amikor valaki elé megyünk és elkezdjük nyomkodni a féket,vagy utolér minket és akkor kezdjük el nyomkodni a féket, ne is satut, csak szakaszosan finoman lassításra kényszerítve, ez szerinted egy kulturált európai megoldás?


Azért mondom, hogy tekintsünk el a kérdésben felvázolt helyzettől, mert az első pár válasz után kiderült, hogy a kérdező sem volt a helyzet magaslatán- igazából fingja sem volt, hogy mit csináljon - és ne ragadjunk le a személyautó vs kamion példánál. Rengeteg ugyanilyet láttam már személyautó vs. személyautó szituációban sőt személyautó vs. busz szituációban is. Hülye példa, de Rezesova sem kamionnal túrta le csórikáimat az M3-on.


Az, hogy az oroszok isznak és úgy vezetnek az egy dolog. De ha megnézed az orosz autós videókat mit látsz a legtöbb esetben? Tilosban előzés,kanyarodási szabályok figyelmen kívül hagyása, abszolút gyorshajtás ( mondjuk ezt tényleg lehet a vodka bátorító hatására fogni ), nem időjárási körülményeknek megfelelő vezetés, követési távolság...


Gondolom a saját tapasztalataid alapján mondasz véleményt, ahogy én is. Nézd csak meg mi folyik itthon az utakon csúcsidőben. Mindenki siet, nyomja neki, ott előz ahol nem lehet, tolakszik, furakszik, lakott területen kívül jobbról előz, bevág, követési távolságot senki nem tart és sorolhatnánk. Lehet velem van a gond és nem kéne évi 100-150 000km-t letekernem itthon, de én úgy látom, hogy közlekedési kultúrában nagyon messze vagyunk egy ideális állapottól, de még egy Bécstől is.

Az ilyen közúti büntetőakciók, ezek a majd én megmutatom ki a Jani dolgok pedig a legalja sajnos és itt tök mindegy milyen járműről beszélünk.

2014. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"csak szakaszosan finoman lassításra kényszerítve, ez szerinted egy kulturált európai megoldás? "


Hát, egy darabig Brüsszelben éltem, ott ez sokkal népszerűbb, mint nálunk.. Kifejezetten rendre utasítják a szabálytalankodót.

Mi a kulturált európai, ha nem az EU fővárosában tapasztalt?

2014. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Lehet hogy mikor ki akartad kerülni a biciklist ő akkor kezdett téged előzni, te meg kimentél elé.
2014. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!