Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos kocsira hátulra...

Szabályos kocsira hátulra ilyen világító csíkot rakni?

Figyelt kérdés

Láttam egy nagy amerikai terepjárót, és a hátsó lökhárítóján végig volt ilyen piros led sor féle csík.

Szabályos olyat rrárakni a kocsira?



2013. aug. 16. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rá lehet rakni, de akkor közúton nem lehet használni. Közúti forgalomban csak olyan világító-fényjelző berendezések használhatóak, amelyeket a 6./1990. KöHÉM-rendelet engedélyez. A lökhárítón keresztben elhelyezett világító fénycsík egyetlen világító-fényjelző berendezés műszaki követelményeinek sem felel meg.
2013. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fényvisszaverő vörös öntapadós dekor ugyan úgy világít talán még jobban is de csak akkor ha hátulrol jön valaki és rávilágít olyat meg nem tilos ,kamionokon is vannéha.
2013. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem. Ez világított rendesen. Led sor.
2013. aug. 16. 13:54
 5/5 lorika12 válasza:
0%
szerintem szabad es ugy foleg ha oszekotteted a fek lampaval (tudod fekezel gyul a fek lampa gyul a ledsor is)de szerintem csak ojat szabad hogy ne rontsa a mogotted jovo auto latasviszonyait!
2013. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!