Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Ausztriában lefényképezi a...

Ha Ausztriában lefényképezi a magyar rendszámos autómat egy automata trafipax, azt tudom, hogy nem küldik ki az árfolyam ingadozás miatt, de meddig őrzik meg? Meddig marad a rendszerükbe?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, hogy érdemes-e ott vizsgáztatnom majd a kocsit, hogy osztrák rendszámos legyen, vagy esetleg visszamenőleg meg is büntethetnek? mert akkor viszont jobban járok ha eladom és veszek odakint egy másikat "A" rendszámmal.

2013. aug. 18. 16:47
 1/2 ArM válasza:

Ez ön magában hülyeség! Az osztrákok a sebességtúllépést elküldik a magyar rendőröknek akik kiszámolják mennyit kell fizetned. Ha itthon Magyarországon lekapnak egy osztrák rendszámos autóst sebességtúllépésért azt is elküldik Ausztriába míg ha egy németet kapnak le azzal nem történik semmi mert a németek megvédik az autót "hiszen miért nem állították meg akkor?!"

Remélem tudtam segíteni.

2013. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nem hülyeség! Olaszba is kapott már le trafi, automata és 3 lábú de nem jöttek utánam, bünti nem lett. Németbe is kapott le automata is és 3 lábú is, de azok egyszer utánam jöttek és ki is fizeteték + fél évig nem vezethettem Németország területén, sorolhatnám még mert összesen eddig 23 országban jártam és sehol nem lett utólag bajom beleértve pl: Angliát, Svájcot és Norvégot is! Viszont Osztrákban vigyáztam mindig mert elég sokat vagyok ott, és ez autóbályán volt útépítésnél éjszaka ahol ráadásul még az IGL is kint volt, de volt kiraktak egy 60-as táblát is, ahová egy automata trafi bódét tettek. Elég kemények a kinti büntik viszont a jelenlegi kocsimat is szeretem és nehéz szívvel válnék meg tőle, ellenben ha mégis tárolják a fotót, kénytelen leszek vagy cserélni vagy kifizetni. Csak már a főnököt volt, hogy csesztették mert van pár magyar rendszámos autó és előbb utóbb büntetni fognak, hisz még ideiglenes lakcímmel is max 1 évig lehet nem osztrák rendszámos autód (azon én meg már 3 éve túl vagyok) a többi kollégám vesz másikat osztrákba de én ragaszkodnék a jelenlegihez. Nem azt kérdeztem, hogy tud-e mondani valaki baromságot, hanem azt, hogy tudja-e valaki a kérdésemre a választ! köszönöm :)
2013. aug. 22. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!