Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autóval gyorsulgatva...

Ha egy autóval gyorsulgatva közlekedek mondjuk 100 kilométeren 20-30 kilométert (lámpától gyorsulás tiltásig, majd utazósebességre beállás 5. sebességben), akkor mennyi lesz a fogyasztása?

Figyelt kérdés
A gyári városi fogyasztási adat legyen 10 liter a példa kedvéért.
2013. aug. 20. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:
15-16-ra simán felfogod tudni vinni, én mikor ilyeneket csináltam, simán elértem ilyen fogyasztást. Csak már drága a benzin, meg felnőttem, aztán leszoktam róla. Ez még a jobbik eset. Más úgy hagyja abba az ilyesmit, hogy meghal.
2013. aug. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez autótól is függ (a BSFC-jétől pl. eléggé), de nem is teljesen egyértelmű, hogy pontosan hogyan csinálod.


Ha nyelezed, az rontja a fogyasztást ahhoz képest, mintha úgy 80%-on nyomnád a gázt.

Maga az erőteljes gyorsítás jót tesz a fogyasztásnak, terhelve nagyobb a hatékonysága a motornak. A hypermilerek nem szoktak egyenletes tempóban menni, mert tudják, hogy az határozottan rontja a fogyasztást, tankolásnál eléggé észrevehető.

A fokozat valamelyest számít, de nem tudom, mennyit.

De ha nem fékezed el a megszerzett lendületet, akkor még elég jó vagy, az a legnagyobb ellensége a fogyasztásnak a száguldozás mellett. A nagy sebesség ugye mindenképpen rosszat tesz (járműfüggő, mennyire, egy erősebbnek nagyobb sebesség "való", mint egy gyöngébbnek), de egy ponton túl, ahol kicsit leesik a hatékonyság (ld. a járműved BSFC görbéjét), különösen ez a helyzet.


A nyelezés és a túl nagy fordulat, igen nagy sebesség (ami autófüggő is, a motor ereje igencsak számít, bár egy szinten túl keményen bejön a légellenállás is, de normál sebességeknél egy autó azért nem áll rosszul. nekem motorom van), valamint a fék kerülendő (a motorfék is, természetesen... bár ez nem mindenkinek egyértelmű), ezek mellett a gyorsulgatás segít a fogyasztásnak.

2013. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy egy kocsival ha meg kell állni akkor az utazósebesség eléréséig padlóznám, majd beállnék normálra. Aztán megint lámpa vagy mondjuk kanyar, és ismét padló. Budapest.
2013. aug. 21. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!