Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlás előtt...

Használt autó vásárlás előtt érdemes valahol utánanézni a gépnek?

Figyelt kérdés
Ha igen hol, és mennyibe kerül?
2013. aug. 20. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes utánanézni, mert valószínűleg nem veszel olyan típust, amiről semmit nem tudsz.
2013. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
[link] - Itt például utánajárhatsz, hogy vettek-e fel korábban biztosítási pénzeket az autóra, magyarán, hogy volt-e balesete. De persze a magyar autósok kissebb koccanások esetén szeretik nem jelenteni az esetet, így vásárlás előtt egy szakszervízben is érdemes átnézetni a festést (hogy volt-e valahol újrafényezve), illetve a főbb szerkezeti elemeket (mondjuk utólagos heggesztéseket keresve). Ezen túl néhány márkaszervíz is tárol újjabban adatokat az autókról, de mondjuk egy 10 évesnél idősebb kocsi előéletét lehetetlen tőlük biztosan lekérdezni.
2013. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szerepel az adatbázisban attól még lehet jó vétel az autó. Például egy koccanás után ha elemcserés volt, mert csak a sárvédő horpadt, akkor simán teljes értékű az autó. De lehet bukta is, ha ripityára volt törve és húzópadon kihúzták és ügyes kezű szobrászmesterek látszatra sérülésmenteset fabrikáltak belőle. Ezért kell alaposan átvizsgálni az autót, mert hozzáértő szemek észreveszik, ha az autóból harmonikát csinált valaki és úgy húzták ki.
2013. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még valami, az említett voltetörve-hez hasonló információs oldalakkal vannak érdekes tapasztalataim. Például nemrég egy ingyenes eurotax becslő oldalon adtam meg az adatokat ugyanígy. Az eurotax ár helyett ajánlatokat akartak adni és egy hitel értékesítő ügynök ajánlatait kellett meghallgatnom telefonon. Amikor kérdeztem az eurotax értéket, visszakérdezett az értékesítő, hogy mennyiért ajánlották a megvásárolandó autót, amikor elárultam, akkor csak annyit mondott, hogy reális. Szóval ilyen kösz a semmit típusú a dolog, cserébe majd kapod időnként a váratlan hívásokat és kéretlen e-maileket a különböző ajánlatokkal. Az ilyen lehetőségek nem a közjót szolgálják, hanem ügyfélfogók.
2013. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja most látom, hogy a voltetörve oldal egy fizetős szolgáltatás, ráadásul a kártörténet adatok kiadásához a tulaj hozzájárulására is szükség van. Szóval ez sem egy jótékonysági intézmény.


Én azt szoktam csinálni, hogy a kiszemelt autó tulajdonosát felhívom és megkérem, hogy diktálja be az alvázszámot és a rendszámot (ha ki van takarva a hirdetésben). Megkérdezem, hogy hová hordta szervizeltetni és vizsgáztatni. Ha van szervizkönyv, akkor kérem, hogy fotózza le a kitöltött oldalakat (ameddig volt vezetve) és küldje el e-mailben. Majd felhívom a szervizeket és a vizsgaállomásokat. Általában nagyon rendesek és segítőkészek. Megtudom, hogy mikor mennyi km-el volt szervizelve, vizsgáztatva, volt-e valami baja, volt-e karambolos, stb. De általában az eladók is segítőkészek, aki tudja, megadja az előző tulajdonos elérhetőségét (az adásvételi lapon megvan). Aki meg annyira trehány, hogy az autónak még a forgalmija és a törzskönyve is csak a szerencsének köszönhetően van meg, attól örökre elköszönök, hiszen hanyag embernek milyen lehet az autója?

2013. aug. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!