Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha márkaszervízben tárolom az...

Ha márkaszervízben tárolom az autót a szervíz ideje alatt azért kell fizetni, hogy ott tárolom mondjuk 3 napig, amíg megjön hozzá az alkatrész? Ha igen kb. mennyi a tárolási díj / nap?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Apám régen márkaszervizben dolgozott, akkor még nem számoltak fel plusz díjat érte. Ha volt hely az udvaron, akkor maradhatott a kocsi.
2013. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg az alkatrészre vár az autó, addig értelemszerűen nem kell tárolási díjat fizetned. Akkor szoktak ilyesmit felszámolni, ha már kész az autó, de valamiért még napokig ott tárolod. De egyébként nem mindenhol számolnak fel azért sem díjat.

Az adott helyen kérdezd meg.

2013. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És ha messze van helyileg a márkaszervíz ott lehet hagyni nyugodt szívvel az autót mondjuk 1 hétre? Vigyáznak rá? Nem lesz semmi baja szerintetek? Mert hallottam olyat, h valakinek nagyobb kárt csináltak, mint hasznot, úgy h hetekig ott volt az autója.
2013. aug. 21. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsanat, nem tudom Mo-n hogy megy, de kulfoldon ha garancias javitas van a kocsin, akkor a markaszerviz addig tarolja az autot ameddig a javitas nincs kesz es ezert neked nem szamolnak fel semmit.


Sot, van olyan szeriviz, ahol x nap utan adniuk kell egy masik autot, amivel addig jarsz, illetve van olyan szerviz, ahol ha x osszeget koltesz (pl. fekek szervize ami nem garis, akkor is adnak kocsit).


En egyszeru olaj cseren voltam, es ketszer is koszosan adtak vissza a kocsit, a munkas beult a retkes ruhajaval a feher borre... a masodik alkalommal kivertem a balhet es ingyen bermentve full mosas/takaritast kaptam toluk, az ulessel nem tudom mit csinaltak de szebb lett mint uj koraban.


Volt egy olyan olajcserem is, ahol nem huztak meg rendesen a szurot es majdnem nagy balhe lett belole. (fele olaj elfoljt, check engine lampa felvillant, kocsi leszabalyozott, es meg jo, hogy nem hagytam el a szurot menet kozben...) ennel az esetnel mar a fonokseget kerettem, cserebe kaptam 15 ingyen olajcseret:)


Vagyis szerintem az lenne a logikus, ha minden karert a szerviz vallalna a felelosseget. Meg akkor is ha belecsap a villam a kocsiba, amig az o telephelyukon parkol a vas, nekik erre kell lenni biztositasuknak!


De a legegyszerubb ha megkerdezed oket!

2013. aug. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!