Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat - Skoda Superb, behúzot...

Passat - Skoda Superb, behúzott kéziféknek a nyikorgó hangja természetes?

Figyelt kérdés

A Passátomon és a Superben is ki lettek cserélve a hátsó féktárcsák és a fékbetétek (Ferrodó) és behúzott kéziféknél az autóból való ki és be szálláskor nyikorog a hátsó féknél valami. Hogyan lehetne ezt a "rozzant lovas szekér" nyikorgást meg szüntetni? Mi lehet ez,miért és mi nyikorog ?

Egyébként a fék tökéletes.



2013. aug. 22. 22:36
 1/5 Sinead ***** válasza:
Ha nem a kézifék rángatásakor nyikorog, hanem ki-beszálláskor, akkor a rugók, lengéscsillapítók körül kell keresni a zaj forrását.
2013. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem a kézifék rángatásánál nyikorog!

Behúzott kéziféknél, ki/be szálláskor nyikorog.

A kézifék jól fog egyébként. Most pár napja voltam műszakin, az autó fékjei tökéletesek. A kézifék bovden is tökéletes. A fékbetét és a munkahenger közötti részt is be kentem vékonyan (textar fék össze szerelő zsírral) a rugók sem nyikorognak. Kiengedett kéziféknél nem nyikorog semmi. Ugráltam a vonóhorgon, kiengedett kéziféknél és nincs semmi nyikorgás,míg behúzottnál van.

Leszedtem a hátsó kereket, vissza tettem a csavarokat és emelővel rá engedtem az agyat egy fa bakra behúzott kézifékkel és be hintáztattam az autót,nincs semmi nyikorgás és amikor vissza teszem a kereket van nyikorgás a féknél.

2013. aug. 22. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
valószínű hogy az új betétek miatt van. Kicsit megmozdul amikor kiszállsz belőle. Nekem egy idő után magától eltűnt a nyikorgás.
2013. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Plantron válasza:

Ha valaha az életeben is megoldanád... 2 dolgot tudok felajánlani a megoldásért: egy rekesz sört, illetve, hogy Istenként fogok felnézni rád! :D


Féktárcsa, fékbetét, rugó, fék-munkahenger(?) meg még ki tudja mik cseréje után ugyanúgy "vonyít". Istentelen egy hang, az biztos :S (Egyébként enyém akkor is csinál valami hasonlóan érdekes, de kevésbé elviselhetetlen zajt, ha kiengedem a kéziféket és oldalirányból elkezdem billegtetni a kasztnit.)

2013. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sinead ***** válasza:
Amúgy az én 2005-ös Opelem is nyikkan hátulról, ha behúzott féknél ki-, beszállok.
2013. okt. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!