Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 318Ci E46-ról lenne szó,...

BMW 318Ci E46-ról lenne szó, többi lentebb?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a típus 4 hengeres, ha minden igaz akkor a 320 már 6 henger ? Illetve akinek van, sokat segítene a fogyasztási adataival, illetve néhány véleménnyel - én is szándékozom venni egyet! Előre is köszönöm!

2013. aug. 23. 19:46
 1/9 Sinead ***** válasza:

A facelift előtti 318i még 4 hengeres, 320i-től felfelé pedig 6 hengeresek. Facelift után a 318i 2 literre növekszik, de a 4 henger marad. A 320i pedig 2.2-es lesz, és 6 hengeres. Az e90-nél vannak változások, ott csak 325i-től kezdődnek a 6 hengeresek.


Én 20i blokkot ajánlanék, az a minimum ebbe a kocsiba, de ha neked nem számít hogy kicsit lomhább, akkor jó a 18i. Városban 10 literre biztosan számíthatsz, városon kívül pedig kb 8-ra.

2013. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Első autónak venném, igazából nem is a teljesítményen van a hangsúly, csak az 1.6-osat kissé keveslem ehhez a tömeghez. Szóval facelift 318ból lett 2000 cm3, és maradt a 4 henger. Ez tetszik..
2013. aug. 23. 20:04
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]

Megtaláltam a pontos motor adatokat. Gondolom a frissebb, N46B20 a gazdaságosabb

2013. aug. 23. 20:17
 4/9 Sinead ***** válasza:
Jól gondolod.
2013. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az autó adatai (alul a fogyasztási adatok is):

Facelift előtti:

[link]

Faceliftes:

[link]

Kb. reálisak a megadott fogyasztás adatok.

Célszerűbb már facelifteset venni, de ezek drágábbak is, Magyarországon 2 millió alatt, vagy Németben 6000eur alatt nem érdemes foglalkozni velük, mert azoknak biztos, hogy van valami bajuk én ezt tapasztaltam (de attól még van olyan laikus, aki az általam rossznak tartott példányokat is megveszi, merthogy olcsó, dehát az ő dolga, az ő baja). Ha 150 ezer km alatti a valós km (azaz igazoltan nem visszatekert), akkor simán lehet még fél millióval drágább. Megbízható, nyomatékos motor, nincs turbó, ami behalna. Igaz, a tipikus 6 hengeres bőgés sincs 4 hengeres lévén, cserébe baráti a fogyasztása.

2013. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Számomra pont a facelift típus lenne a megfelelő úgyérzem, 4 henger, de azért mégis van benne erő és a fogyasztása is baráti. Van esetleg olyan típushiba amire különösen oda kellene figyelnem vásárláskor, az alap dolgokon felül ?
2013. aug. 25. 04:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a facelift előtti 1.9-es motorral szerelt 318am van és bevallom kicsit féltem, hogy kevés lesz az a 118 le a súlyhoz de a nyomaték miatt kellemeset csalódtam. Próbáltam 1.6-ot na annál sokkal jobb főleg 100-as tempó felett, a fogyasztása átlagban 8 körül mozog, jó az országúti fogyasztása is 120-nál 6,5 körül.

Típushibáról nagyon nem tudok, talán a kormányművet mondanám nekem most kellett cserélni, azóta eladtam a nagy felniket és gumikat is kisebbeket vettem (205/55 R16).

Összességében megbízható autó, a motor nem egy vadállat de könnyen lehet vele előzgetni és még autópálya tempónál is egész jól gyorsul, de ha megteheted akkor a faceliftest vedd eredetileg nekem is az volt a terv.

2013. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 25. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


itt mindent megtalálsz

2015. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!