Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok ha 1 éves B jogsival utánfutót húzok?

Figyelt kérdés
Természetes minden más papír rendben van csak nincs még 2 éve jogsim csak 1... Összességében 4 éve van jogsim, mert 3 évig volt motorra is.

2013. aug. 23. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy milyen motorra volt előtte. Ha A kategóriás(A1, Akorl, A) akkor már nem kezdő jogsid van, ha M volt előtte, akkor kezdő.

A bünti az pénz mindenképp(ugye büntetésekből él meg az ország), meg újraindul a két év, el szerintem nem veszik, bár kitudja.

Amúgy én is marha sokat húztam utánfutót, de szerencsémre egyszer sem állított meg rendőr, de ebbe volt szerencse is, mert volt olyan hogy az előttem lévőt szedték ki a forgalomból, ha pár másodpercel korábban indulok otthonról, akkor akár engem is kiszedhettek volna.

De szerencsére lejárt a két év, szóval most már nem kell félni.

2013. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazabol a rendortol fugg.A ferjemet minden mondva csinalt okkal megbuntetik,pl tul gyorsan gyorsult a lampa utan az auto :D, meg allitolag a fa mogott volt egy sebessegkorlatozo tabla,amit senki nem latott, es 7km/h- val atlepte a hatart.

Engem allitottak mar meg teljes mertekben papirok nelkul,meg 1 honapja lejart biztositassal is,az elso esetben jo utat kivant a rendor,masodikban azt mondta,hogy ejnye-bejnye,erre oda kellene figyelni,de semmilyen buntetest nem kaptam,meg a rendszamomat sem irta fel.

Szoval ha szimpi vagy a rendornek es jo fej,akkor semmit nem kapsz,ha buntetni akar,akkor meg a semmiert is megbuntet.

2013. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. M kogsim volt 3 évig es most egy éve B. De lehúztam a célig az utánfutót nem volt semmi gond. Hazafele meg nem biztos hogy én húzom.
2013. aug. 24. 08:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor nincs semmi gond, ha elértél a célig. Én az első 4 hónapban úgy vezettem, hogy ült mellettem valaki, volt ebbe hosszabb-rövidebb út. Általában édesapám ült mellettem, tapasztalt sofőr. Aztán egyszer csak egy vasárnapi napon reggel 8-kor telefoncsörgés. Apám. Mondott egy címet Várpalotán, mondta papírokat szedjem össze, utánfutót akasszam rá az autóra, aztán induljak, délre ott kell lennem. Hát először azt sem tudtam, hogy mit csináljak, nem akartam utánfutót húzni 200km-t, felhívtam egyik barátomat, már volt pár éves jogsija, hogy bevállalná-e, éppen másnapost játszott, így elindultam. GPS bekapcsol, utánfutót ráakasztani. Sikeresen odaértem, főúton mentem le azt a 200km-t, 11 óra után értem oda nemsokkal. Egy örök élmény marad.

Amúgy a második válaszolónak, persze, rendőrtől is függ, ha a férjed is nő lenne, neki is lehet elnézőbbek lennének.

2013. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Odaértem de delutan meg holnap lehet kell még huzam,de nem baj
2013. aug. 24. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
"ha a férjed is nő lenne" :DDD
2013. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!