Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi pénzembe kerül a...

Mennyi pénzembe kerül a nulláról eljutni odáig hogy meglegyen motorvizsgám meg egy használt de jóállapotú motorom? És mennyi a benzin? 14 évesen tudom majd állni? Nem mennék sokat suli-otthon kb. (Enduróra fáj a fogma nem kis mopedra)

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Honnan tudná akárki is, hogy te majd a 14 éves fejeddel mit tudsz állni anyagilag és mit nem? Honnan kéne tudnunk, hogy a sulidtól mennyire laksz? Hol csinálnád jogsit? Meg még sorolhatnám a kérdéseket..


jogsi: vidéken olyan 80 körül van a segédmotor mindennel együtt. Motor is legyen olyan 150ezer. Benzinre meg számolj 4 literes fogyasztást kb. Biztosítás meg nem olyan vészes. Viszont az ilyen endurókra könnyen kell költeni is, tehát azt is vedd hozzá, ha elromlik valami azt is meg kell vennedd hozzá. Szóval szerintem egy olyan 200Ezerből megvan jogsi, motor, sisak (:

2009. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
250ezret akartam írni. (: Előző voltam.
2009. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kössz a választ. Robogó olcsóbb mint az enduro?
2009. okt. 31. 10:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 60.000-ben volt a jogsim, és 200.000-ért vettem egy robogót, megbízható forrásból. Az is számít, hogy milyen állapotút veszel, sokszor ki lehet fogni jót!

Fogyasztása 3 liter.

Ezeket vedd fontolóra és mérlegelj. A robogók egyébként olcsóbbak szerintem mint az endurók (mármint nem az ilyen 1995-ösök..)

2009. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok és 50 ezerért raktam le az A1-es jogsit. Sajnos Mopedra nem tudom mennyit kér. KRESZ 30 volt tehát igen 70-80 körül jöhet ki a vizsga bukta nélkül.


És nem feltétlenül olcsóbb egy robogó. Keresgélni kell neten és kifogni az jó üzleteket. Arra figyelj nem tudom bevezették-e már de aki nem váltós motoron vizsgázott le az NEM vezethet váltós motort. Ha robogón vizsgáztál elfelejtheted az endurot.

2009. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy normális enduró 150től kezdődik, a jogsi nem tudom mennyi mert én kocsira tetem le, de állítólag 50ből meg lehet úszni.

A robogó olcsóbb és szerintem szerelni is könnyebb meg többen értenek a robogókhoz mint a váltós motorokhoz.

2009. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

12:23 ezt a hülyeséget. én is robogóval vizsgáztam (már rég megvolt a motorom csak nincs rajta index mert endurora minek) és váltóst vezetek. 3* igazoltattak már és soha semmi nem volt ebből. egyáltalán, NEM IS JELZIK SEHOL hogy milyen motorral vizsgáztál. egy nyomorék kis rózsaszín lapocskát kapsz egy M-betűvel, meg ha kell szemüveg azt odaírják de azt nem hogy mivel vizsgázol mert SENKIT SEM ÉRDEKEL.


nekem kb. 360.000Ft volt 0-ról mostanig a motor mert:

2000es évj. endurom: 200.000Ft

sisak-kesztyű-bakancs-protektor..: 100.000Ft

jogsi(minden elsőre): 60.000Ft

azóta a felmerülő költségek benzin, olaj (mert az is kell..) meg a szervíz (arra eddig 1,5 év alatt 70.000Ft ment el)

na és milyen magas vagy? mert az enduro nem tökmagoknak való (jót röhögök rajta mikor nem ér le vlkinek a lába róla és majd' elesik amikor leszáll róla..) ha esetleg túl alacsony vagy akkor inkább simson. az is váltós, bár tény h nem olyan "menő" mint egy Yamaha :)

2009. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én is 14 vagyok, csak csaj :D

kértem egy pasastól árajánlatot:

aprilia rx: 700e

derbi senda: 600 e

tehát nem kis multaság

használtan 250től felfelé nézegesd őket

és nem lenne rá pénzed.

jogsi:100e, motor (ha robogó, akkor is), minimum 100e, benzin meg hát változó, mondjuk 5e/hó.

ha annyira nincs pénzed ne nézegesd az endurókat ;-)

2009. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

utolsó: mindenhol rohadt fontos megemlítened hogy csaj vagy. egyáltalán nem ritka már a női motoros szóval ezzel nem sokra mész, ettől nem leszel több.

az hogy te több mint fél milliót akarsz költeni egy ócska rongyos mopedre (ha 10milliót adsz érte akkoris csak egy 50ccm-es kezdő gép lesz!) az a te bajod.. szórd a pénzt feleslegesen.. 140.000ért is lehet kitűnő 50es endurót venni. attól még hogy nem frissen gördült a szalonból nagyon is jó, sőt jobb! a felsorolt "gyönyörűségeid" ugyanis (gyárilag) sehol sincsenek egy 8-10 éves Suzukihoz, Yamahához képest (de még az Apriliákból is a régebbi jobb). szörnyű hangjuk van és otthagyom őket a semmibe mert DIVATMOTOROK. gondolom kislány te is divatból motoroznál, különben nem a külcsínyt néznéd. és ha nincs pénze akkor is nézegetheti az endurokat, csak ne várjon frissen fényezettet (amúgy sem értem minek. az enduro terepre való ahol úgyis összemocskolod. de te mint divatmotoros nyilván csak hangoztatni akarod hogy enduros vagy és nagyon vagány, de ha a drága gépet a félméteres sárból egy óráig kéne kiguberálnod az már nem tetszene)

én egy olyan családból jövök ahol nem igazán engedhetnénk meg magunknak a motort és ezért én nem is vagyok nagy igényű. hányni tudnék az ilyen nagyzoló "jaj 250.000Ft alatti motor már nem is jó" felfogású kis csitriktől. képzeld egy ismerősömnek a 600ccm-es motorja annyi volt mint az én 50esem anno (200.000Ft) és TÖKÉLETES. úgy megy mint egy milliós gép, csak épp a fejidom nem az eredeti, húú katasztrófa.

16/L ha már annyira hangoztatni kell

2009. okt. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!

szerintem nincs túl sok női motoros, és nem szoktam megemlíteni, mert ennek nincs túl nagy jelentősége. a mostani eset az így sikerült, azzal kezdtem, hogy csaj vok. és nem értem mi ezzel a baj? nem érzem magam ettől menőbbnek :)

nem mondtam, hogy több mint fél milliót akarok költeni, egy szóval sem! én is használtan fogom venni, mivel kezdésnek inkábbegy használtat nyúznék, mint egy 700 ezreset. amit odaírtam, azt kizárólag tájékoztató jelleggel. hogy azért kb. tudja a kérdező! és a 250 ezer EZEKRE a motorokra jellemző. ugyanis egy egy-két éves motort ha 100e ért adnak, vmi gubanc van vele, és a szervizeléssel együtt igen pénztárcaellenes hadművelet lenne.

vszínüleg nekem is yamaha dt-m lesz, de mivel annak NEM tudom az árát, ezért azt NEM írtam le.

kiványcsi vagyok, hogy hagyod ott őket. Ugyanis a kismotorok 45 km/h-ra vannak tervezve. Tehát mondjuk ha megy elötted egy szabályosan, 40-nel, akkor te elvileg nem előzheted meg. Mert előzéskor min. 20 km/h val többel kell előznöd. De 60 km/h-val meg nem mehetsz.

nem vagyok divatmotoros, nem tudom, miért lennék az! és miből veszed azt, hogy én nem szedném ki a sárból, meg nem járnék terepre? ugyanis én éppen azért akarok endurót, mert azzal a város A pontjából el tudok jutni B-be, meg pályára is mehetek. Igaz, eddig még csak biciklivel jártam oda, de büszkén bicikliztem vég úgy a várost, hogy sáros voltam derékig, a biciklimnek meg már a színe sem látszott!

egy 250 ezer alatti motor is lehet jó, de mint feljebb írtam, hogy én ezt hogyan értettem (igen, tudom, nem láthatsz a gondolataimba - éppen ezért egészítem ki magam!)

ja, és még valami! te honnan veszed, hogy a külcsínyt nézem? mert az igaz, hogy szívesebben ülnék fel egy csili-vili motorra (bár tudom, mikor leszállnék nem lenne olyan), mint egy rozsdás, karcos szutyokra.

és mivel nekem a pénzem motorra van félretéve, azt hiszem akkor már had döntsek ÉN.


kérdező! mennyi pénzed van most? mennyi zsebpénzt kapsz? a szüleid kiegészítenék?

2009. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!