Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen gyakran takarítjátok...

Ti milyen gyakran takarítjátok le az autótokat?

Figyelt kérdés
2013. aug. 31. 12:32
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
Időjárás függő. Ha nagyon szutykos akkor lemosom. De legalább hetente le szoktam mosni, kivéve télen, mert akkor félek hogy odafagy az ajtó a szigetelő gumihoz.
2013. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb 3-4 hetente mosom le, a belsejét minden hétvégén áttakarítom.
2013. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha jó az idő akkor majdnem minden hétvégén kívül-belül megtakarítom.

Télen ritkán mosom le. Belülről akkor is rendszeresen takarítom.

2013. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én hetente. Télen IS. Mert pont télen kéne gyakrabban mosni, hogy a sós lé eltűnjön róla. Természetesen már csak akkor érdemes mosni, ha a sós latyak eltűnt az utakról, de 1 hét leforgása alatt ez megtörténik. A ráfagyás ellen délelőtt, vagy délben kell lemosni, amikor nincs fagy. Általában télen a nappali hőmérséklet átmegy 0 fok fölé. 1 fokban már nem fog ráfagyni és megszárad estére. Esetleg be kell állni egy parkolóházba addig. Valamelyik pláza parkolóházába, ahol 1 óra ingyenes. 1 óra alatt szárad annyit, hogy már ne okozzon gondot. Némelyik parkolóházban még mosó is van, az még jobb.

Ami még nagyon fontos, két évente alvázvédelem és üregvédelem még a tél előtt (nem mindig szükséges teljes alvázvédelmet csináltatni, van, amikor csak elég a 2 évvel azelőtti alvázvédelmet kipótolni ott, ahol lejött az alvázvédő). Így 10-20 évig is rozsdamentesen lehet tartani az autót. Láttam már 20 éves opelt, amin egy pörsenés se volt, azon is csinálták mindig rendesen az alvázvédelmet és az üregvédelmet plusz gyakori vaxolás volt.

2013. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dörmögő ***** válasza:
Mifelénk se pláza, de még parkolóház sincs. Így van ez vidéken.☺
2013. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Garázs?
2013. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyem 3,5 honap utan lett most lemosva.Elvittem szervizbe,es mivel a szerviz mellett van egy automoso,meglepikent tisztan kaptam vissza:D Ra sem ismertem,teljesen elfelejtettem mar,hogy ilyen szep szine van:D Mentsegemre alljon,hogy tenyleg nem volt ra idom,hogy ezzel foglalkozzak.

Viccen kivul a masik autot a ferjem hetente-kethetente elviszi automosoba,de az fekete,egy porszem is meglatszik rajta.

2013. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!