Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sűrűn takarítjátok az...

Milyen sűrűn takarítjátok az autótokat? Jöhetnek képek is, hogy hogyan néznek ki kost. Osztályozd egy 10-es skálán, hogy mennyire tiszta! (1-nagyon piszkos,10-nagyon tiszta)

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Magasnyomásúval itthon le szoktam mosni minimum hetente, de van hogy 1 héten többször is. Mivel a belsejét ritkábban porszívózom így kb 8-9 pontot adnék magamnak. Ablaktisztító mindig van nálam, mert ha beülök a kocsiba akkor látszik ha poros a szélvédő, azt le szoktam törölgetni ameddig az asszony bemegy a boltba. Már le is szidott a sok takarítás miatt.☺
2013. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Havi 1x mosom le itthon, kézzel. A belsejét is ugyanekkor porszívózom és törölgetem ki.

10-es skálán átlagban olyan 6-7 körül mozog. :)

2013. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Általában 1-1,5 hetente lemosom, de a színe miatt nagyon látszik rajta a kosz. A belseje az mindig tiszta.

Összességében általában 7,5 :D

2013. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A páromé, de én fogom lemosni az üvegfelületeit, mert enyhén zavar (pedig nem vagyok tisztaságmániás).

Tavaly tél elején vettük, úgyhogy nem tudom, milyen gyakran takarítjuk, már gondoltam rá, hogy kéne. A párom már kétszer ráöntött egy locsolókannányi vizet a szélvédőre, így szerinte teljesen OK. Én azért kiszedném a bodzavirágokat az ablaktörlő környékéről (meglepően sok össze tud gyűlni ott). Bár jobban néz ki, mint amikor mindenütt akácvirág volt rajta.

Szegény kis Yaris mellékjármű, de a motorokkal is hasonló a helyzet. A páromét az eső mossa, a sajátomat picit megmosom évi egyszer egy szép kellemes enyhe napos délután (de úgyse férek be a rejtettebb, de látható helyekre), utána 2 nappal megint piszkos lesz, de ez ilyen.


Az autó 3, a motorok 4? Ilyen normálisan piszkos, amilyen takarítás nélkül, földút mellett lakva (a motorok le vannak takarva, az autó a bodza alatt áll. Bodzaéréskor el kell onnan szedni, hogy ne menjen le 2-re).

A motorok is el tudják érni a 2-t (földúton sáros időben, ilyenkor a munkába járós motornak nem látszik a féke, csak egy sártömb), az 1 lenne az, hogy egész nyáron letakaratlanul áll az adott jármű, guanó, növényzet, plusz sáros időben elmegy mellette valami nagy kerekű mezőgazdasági gép és a kereke eltűnik a sárban.

Mert ugye nem ugyanúgy osztjuk be a skálát, nem egyértelmű ez.

2013. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hetente muszáj lemosnom, mert nagyon zavar a sok döglött bogár az autó elején és a szélvédőn. Sokat megyek autópályán úgyhogy már egy út után is meglátszik a rengeteg bogárhulla. A felnik is elég hamar porosodnak.

Mosás után hogy ne legyen foltos a felület egy mikroszálas puha kendővel át is szoktam törölni.

1-1,5 havonta vaxolom is.

Belül szintén egy-két hetente kiporszívózom, a műszerfalat áttörlöm ápolószerrel, az üléseket bőrápolóval.

Egy-két havonta a motorteret is át szoktam törölni egy ronggyal. Letörlöm a port, olajnyomokat. Szervizben sokszor látom, hogy az enyémnél fiatalabb autók motortere tiszta por, föld meg olaj.


Nincs patyolat tiszteság, mert használva van az autó, de az átlagosnál igyekszem tisztábban tartani.

Olyan 8-9/10-et adnék magamnak.


Az autó kívülről: [link]

Belülről: [link]

2013. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A második link helyesebben: [link]
2013. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fogadjunk a nagy autótakarítósok nagy százaléka Szűz jegyben született :D
2013. jún. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én az előtted író és képet is linkelő vagyok. Én január eleji vagyok, tehát bak.
2013. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok és valóban stimmel a csillagjegy.☺
2013. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#3 ikrek :D
2013. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!